T.C. DERİNKUYU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/3 SATIŞ

T.C. DERİNKUYU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DERİNKUYU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/3 SATIŞ

T.C.

DERİNKUYU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2022/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 310 Ada, 16 Parsel, SUVERMEZ Mahalle/Köy, SIĞIRYOLU Mevkii, Satışa konu taşınmaz Nevşehir ili Derinkuyu İlçesi Suvermez Köyü Sığıryolu mevkiinde bulunmakta olup tapuda tarla vasfı ile kayıtlıdır. Düz topografyası olan taşınmaz kumlu tınlı bir yapıya sahiptir.

Adresi                          : Suvermez Köyü Sığıryolu Mevkii Derinkuyu / NEVŞEHİR

Yüzölçümü                    : 17.611,58 m2

Arsa Payı                     :

İmar Durumu               : Yok

Kıymeti                        : 260.850,92 TL

KDV Oranı                  : %8

Kaydındaki Şerhler     :

1. Satış Günü               : 03/10/2022 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü               : 30/11/2022 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : Derinkuyu İcra Müdürlüğü -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2022

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137