EMRAM Stage 6 sistemiyle bütün bilgiler dijital ortamda 

Nevşehir'de sadece Ürgüp Devlet Hastanesinde kullanılan sistemle bütün hasta bilgileri ve yapılan müdahaleler dijital ortamda saklanıyor ve görülebiliyor. 

EMRAM Stage 6 sistemiyle bütün bilgiler dijital ortamda 

Söz konusu sistem sayesinde bütün bilgilerin dijital ortamda ve rahatlıkla ulaşılabilir bir durumda yer aldığını belirten Ürgüp Devlet Hastanesi Başhekimi, Dr. Erkal Yandı, EMRAM 6 Stage (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) sisteminin hastanede yapılan işlemlerde büyük bir kolaylık sağladığına dikkat çekti. 

Başhekim Yandı, "Özellikle turizm sağlığında sigortalar bu belgeyi ister. Bu belge 3 ile başlar 7'ye kadar çıkar. Biz şu an 6'dayız, 7'yi almak içinde çabalayacağız. Bu sistemde her şey dijital ortamda yapılır. Sözlü ya da yazılı belge yoktur. Tamamen veriler dijitaldir. Bütün işlemler orada vardır. Kişi sağlığıyla ilgili ne arıyorsa dijital belge olarak orada görebilir. Bilimsel yayın yapılırken bu sistem üzerindeki bilgiler kullanılır. Bu sistem Ürgüp Devlet Hastanemizde kullanılıyor, Nevşehir Devlet Hastanemizde yok. En yakın Yozgat'ta Şehir Hastanesinde var." açıklamalarında bulundu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER