Açıkgöz, "Türkiye Aşkına Millet İradesi Kazandı"

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Mustafa Açıkgöz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, kanlı darbe girişiminin 6. yılında “Türkiye Aşkına Millet İradesi Kazandı" başlıklı bir mesaj yayımladı.

Açıkgöz, "Türkiye Aşkına Millet İradesi Kazandı"

Açıkgöz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan, necip milletimizin sinesine hainlik hançerini batırmaya çalışan alçak FETÖ mensuplarına ve Türkiye düşmanlarına; kahraman milletimizin lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimiz vatanını, bayrağını, devletini, milletini, ezanını savunarak gereken cevabı verdi. Alçaklara fırsat vermedik. 15 Temmuz’da, Türkiye aşkına ‘Millet İradesi Kazandı.’

Büyük ve necip milletimiz, dünyaya demokrasi dersi verdi. 15 Temmuz’da tankların önünde siper olan kahraman milletimiz dünyaya kahramanlık destanını gösterdi. Rükudan başka eğilmeyen, millet iradesinden başka fani güç tanımayan kahraman milletimiz kazandı. Kahraman milletimiz 15 Temmuz’daki direnişiyle hem bir darbe girişimini püskürttü hem de ülkemizi teslim almayı hedefleyen işgal girişimini engellemiştir. 15 Temmuz gecesi de Nevşehir; Reis’ine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına, ezanına sahip çıktı; canımız feda sana Türkiye’m.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023’e yaklaşırken; eski Türkiye alışkanlıklarından darbe kamburlarından uzak, kahraman milletimizin lideri, mazlumların gür sesi, masumların sığınağı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Yeni Türkiye’ vizyonuyla; bölgesinde ve dünyada güçlü, müreffeh, zengin, istiklali ve istikbali için kendi kaderini kendi çizen Türkiye olarak ilerliyoruz. Türkiye hedefleri ve idealleri doğrultusunda ilerleyebiliyorsa bunların temelinde ölümü öldüren kahramanlarımızın canı, kanı, gayreti, gaziliği, şehadeti ve ödenemez fedakârlığı vardır. 15 Temmuz şehitlerimize de borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. ‘Amin desin hep birden yiğitler, Allahu Ekber gökten şehitler, amin, amin Allahu Ekber’; şehadetle şereflenen kahramanlarımıza selam olsun; gazilerimize de minnettarız.

FETÖ’nün son ferdi etkisiz hale getirilene, cezasını çekene kadar Türkiye olarak mücadelemiz devam edecektir. İhanet nöbetini FETÖ’den devralmaya kalkan her türlü terör örgütüyle ve destekçileriyle de haklı mücadelemiz devam edecektir. Aziz milletimiz ihaneti de hainleri de affetmez.

15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız! Milli birlik ve beraberliğimiz için şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Allah; şehidimiz, Nevşehirli hemşehrilerimiz Demet Sezen’den, Hamza Irmak’tan, Fevzi Başaran’dan ve tüm şehitlerimizden razı olsun. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’müzün; Türkiye, millet ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. ‘Bayrak inmez, ezan dinmez!’ diyerek canını vatanına siper eden tüm kahramanlarımıza selam olsun.”

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER