Bitki Koruma Ürünleri Bayi Toplantısı, İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş başkanlığında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda İl Müdürü Memiş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen tarımsal üretimde bitki koruma faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Memiş, bilgi alışverişinde bulunarak, 2024 yılının bereketli bir tarım sezonu olması temennisinde bulundu.

Dev ekran kurulacak, milli heyecan Ürgüp’te yaşanacak Dev ekran kurulacak, milli heyecan Ürgüp’te yaşanacak

Toplantı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü konu uzmanları tarafından bitki koruma ürünleri bayi kontrollerinin önemi ve takip sistemi ile tüm bitkisel ürünlerin yetiştiriciliğinde kullanılan bitki koruma ürünlerinin takip altına alınarak, tüketici ve çevre sağlığının korunacağı ve eğitim Bitki Koruma Ürünleri Mevzuatı ve satışında uygulanan kurallar, bayi sorumlulukları, denetimler, idari yaptırımlar ile bitki koruma ürünleri takip programı konularında eğitim ve bilgilendirme yapıldı.

Eğitim ve bilgilendirme toplantısına Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü çalışanları, bitki koruma ürünleri bayi temsilcileri ile personelleri katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ