NEVÜ Rektörü Aktekin’den Kurban Bayramı mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Kurban Bayramı mesajı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Bayramlarımız; Milletimizin asırlardır sahip olduğu ve özenle koruduğu toplumsal hoşgörü ve dayanışma kültürümüz ile milli ve manevi değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasına, zaman kavramının hükmünün anlaşılarak insani ve toplumsal tekâmülün gelişmesine vesile olan; birlik, beraberlik, ortak değerlerde buluşma, sevgi, saygı, kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, ziyaret ettiğimiz büyüklerimiz, akraba ve dostlarla hemhal olduğumuz, çocukların sevindirildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara yardım elinin samimiyetle uzatıldığı, muhtemel dargınları ve küskünleri barıştırıp kucaklaştıran, insan olmanın ve insani paylaşımların onurunu ve sevincini destekleyen ve teşvik eden;  kültürümüzün müstesna manevi referanslarındandır.

‘Yakınlaşmak’ manası içeren ve gönülleri birbirine yakınlaştıran, toplumsal hoşgörü ve dayanışma kültürümüzün en olgun seviyede yaşandığı Kurban Bayramı; insan fıtratında bulunan ‘iyi, güzel ve doğru’ hal üzere olmanın mümkün olduğunu ortaya çıkaran ve öğreten manevi ortak değerlerimizdendir.

Pandeminin en kısa zamanda bertaraf olup bayramlarımızı sağlık ve huzur içinde yine bir arada kutlayabilmemiz temennisi ile; başta öğrencilerimiz, üniversite personelimiz ile aileleri ve Nevşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere, İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik eder; Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER