NEVÜ’de 2022-ALES/2 başarılı şekilde tamamlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 652 adayın girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2022-ALES/2) başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

NEVÜ’de 2022-ALES/2 başarılı şekilde tamamlandı

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2022-ALES/2) tek oturumda gerçekleştirildiğini belirtti.

Saat 10:15’te başlayan ve 150 dakika süren sınava Nevşehir il merkezinde 375’i kadın aday ve 277’si de erkek aday olmak üzere toplam 652 aday girdi. 3 Binada ve 26 salonda gerçekleştirilen sınavda 100 personel görev yaptı.

Rektör Aktekin, “Alınan tedbirler ve belirtilen kurallar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde tamamladığımız sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sınavda görev alan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER