Rektör Aktekin YÖKDİL/2’ye girecek adaylara başarılar diledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, hafta sonu yapılacak olan 'Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2)’ye girecek adaylara başarılar diledi.

Rektör Aktekin YÖKDİL/2’ye girecek adaylara başarılar diledi

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 28 Ağustos Pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek olan YÖKDİL/2 saat 10:15’de başlayacak ve 180 dakika sürecek. Nevşehir İl merkezinde 160’ı kadın aday ve 122’si de erkek aday olmak üzere toplam 282 adayın gireceği ve 2 binada 15 salonda gerçekleştireceğimiz sınavda ayrıca 50 personel de görev yapacak” dedi.

Sınava girecek adaylara uyarılarda da bulunan Aktekin, “Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmekte.  Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra saat sınav salonlarına alınmayacaklar. Ben bu vesileyle yapılacak olan sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ederken, sınavda görev alacak olan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ile Nevşehir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2022, 17:51

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER