Rektör Aktekin’den Bakan Yardımcısı Gizligider’e ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider’i ziyaret etti.

Rektör Aktekin’den Bakan Yardımcısı Gizligider’e ziyaret

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider’i makamında ziyaret eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yeni görevinin hayırlı olması temennisi ile birlikte üniversite olarak 1-3 Haziran tarihlerinde düzenmiş oldukları ‘1. Kapadokya Kültürel Miras Festivali’ne katılım ve desteğinden dolayı teşekkür etti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak, üniversite-şehir iş birliğine büyük önem verdiklerini belirten Rektör Aktekin bu kapsamda üniversite olarak yürüttükleri çalışma ve projelere değindi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Aktekin’e teşekkür eden Bakan Yardımcısı Gizligider ise, üniversitenin etiğim-öğretim ile birlikte ortaya koymuş olduğunu araştırma-geliştirme faaliyetlerinin şehre ve bölgeye büyük kazanımlarının olduğunu söyledi. 

Gizligider ayrıca üniversite öncülüğünde düzenlenen ‘1. Kapadokya Kültürel Miras Festivali’nin tarihte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış bölgenin ve şehrin sahip olduğu köklü kültür değerlerinin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına yapılan başarılı bir çalışma olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93