Rektör Aktekin’den TSE Başkanı Şahin’e ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin’i ziyaret etti.

Rektör Aktekin’den TSE Başkanı Şahin’e ziyaret

61. Genel Kurulda TSE Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Şahin’i makamında ziyaret eden Rektör Aktekin, yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek misafirperverliği için teşekkür etti.

Rektör Aktekin’e teşekkür eden Şahin, gerek UNİKOP Başkanlığı gerekse TSE Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde NEVÜ ile çok önemli ortak çalışmalara imza attıklarına değinerek ileri süreçlerde de TSE-NEVÜ iş birliğinin artarak süreceğine işaret etti.

TSE’nin kalite standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesinde Türkiye’nin en saygın kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Rektör Aktekin, “Göreve geldiğimizden beri oluşturduğumuz kalite politikamız gereği üniversitemizin her alanda kalite standartlarını yükseltme hedef ve projelerimiz var. Bu anlamda TSE ile ortak çalışmaları çok önemsiyoruz. 2021 yılında YÖK ve TSE iş birliğinde hazırlanan ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’nda yer alan koşulları yerine getiren NEVÜ, TSE tarafından verilen ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı. Üniversitemizin kalite standartlarını yükseltme hedefimiz doğrultusunda TSE ile ortak çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek” diye konuştu.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93