NEVÜ İlahiyat Fakültesi tarafından Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlenen ‘Kur’an Ziyafeti’ programına NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Nevşehir İl Müftüsü Kazım Güzel, Eğitim Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Harun Öcal, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programın açılışında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Sağlam, “Bugün neredeyse sene-i devriyesine yaklaştığımız şu günlerde 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde kaybettiğimiz üniversitemiz öğrencilerini rahmetle anmak, kaybettiğimiz öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm insanlarımız için Kur’an-ı Kerim okumak ve dualarda bulunmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Ayrıca Gazze’de terör devleti katil İsrail’in acımasız bir vahşetle katlettiği çocuk, yaşlı ve tüm Müslümanlara dua edebilmek için buradayız” diye konuştu.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Durmuş ise, “Düzenlemiş olduğumuz bu programın adı ‘Kur’an Ziyafeti’dir. Çünkü Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Bu Kur’an Allah’ın kullarına sunduğu bir ziyafet sofrasıdır. O halde gücünüz yettiğince O’nun ziyafetini kabul ediniz” ve diğer bir hadis-i şeriflerinde ise  “Her ziyafet sahibi davetine gelinmesini ister. Allah’ın ziyafeti ise Kur’an-ı Kerim’dir. O halde onu bırakmayın” buyurmuşlardır” diye konuştu. 

KUR’AN-I KERİM OKUNARAK, DUA EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinden Yasin Albayrak, Mehmet Efe, Oumar İsmail Diallo ile 3. sınıf öğrencisi Abdurrahman el-Hamed Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Özel gereksinimliler MYO'da etkinliğe katıldı Özel gereksinimliler MYO'da etkinliğe katıldı

Program, Müftü Güzel tarafından 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden NEVÜ öğrencileri başta olmak üzere vatandaşlar ve Gazze şehitleri için edilen dua ile sona erdi. 

2-421

Kaynak: HABER MERKEZİ