İlk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, Burada AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililerce karşılandı.

Burada basın açıklaması yapan Yılmaz, iktidara geldiklerinden sonra Türkiye’yi yeni hizmetlerle tanıştırdıklarını söyledi.

AK Parti’nin dünyanın en büyük siyasi partilerinden olduğunu belirten Yılmaz, “AK Parti dünyanın en büyük siyasi partilerinden biri. Bugün 11 buçuk milyon üyemiz var. Bu siyasi hareketin 2 buçuk milyon civarında da teşkilat görevlileri var. İktidara geldiğimiz günden bu yana ülkemizi eski Türkiye ile alakası olmayan bir ritim ve tempo içerisinde, cumhuriyet döneminde yapılmış hizmetlerin kat be kat üstünde yeni hizmetlerle tanıştırmış bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Bu büyük siyasi yapılanma gelecekte, ülkemize bugüne kadar yapılanlardan daha fazla hizmetler yapacak. Yeni güzelliklerle ülkemiz insanını buluşturacak. Buna mecburuz, AK Parti'nin böyle bir mecburiyeti var. AK Parti, bugüne kadar ki müktesebatında yaptıklarını katlayarak büyütmek, yeni hizmetlere insanlarımızı karşılaştırmaya kendini mecbur hisseden bir siyasi misyon taşıyor.” diye konuştu.

“1392 BELEDİYENİN 1041'İ CUMHUR İTTİFAKI TARAFINDAN YÖNETİLİYOR”

Türkiye’deki belediyelerin çoğunluğunun Cumhur İttifakı’nda olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti: “Türkiye'deki 1392 belediyenin 810'u AK Partili. Yani Türkiye'yi ak belediyeler yönetiyor. 2024'teki seçimde de bu sayı Allah'ın izniyle çok daha yükseklere çıkacak. Cumhur ittifakı ortağımız MHP'nin ise 231 belediyesi var. İkisini topladığımızda ülke genelindeki 1392 belediyenin 1041'i Cumhur İttifakı tarafından yönetiliyor ve başarıdan başarıya koşturuyoruz. 81 ilin 40'ı AK Partili, 11'i MHP'li topladığımızda 51 ili biz yönetiyoruz. 922 ilçenin 545'i AK Partili, 132'si MHP’li olmak üzere 677'sini de Cumhur İttifakı yönetiyor. Bu tabloyla gurur duyalım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi hizmet belediyeciliği ile 1994 yılında tanıştırdı. Bunu sosyal belediyecilik ve milletin gönlüne giren gönül belediyeciliği takip etti.”

“AZİM VE İNANÇLA HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Milletvekili Çalışkan “AK Parti bir vefa hareketidir” Milletvekili Çalışkan “AK Parti bir vefa hareketidir”

AK Parti İl Başkanı Kemikkıran da 31 Mart 2024 hedeflerine doğru hızla yol aldıklarını söyledi.

Kemikkıran, “Bu inanmış kadroyla Türkiye'mizin Türkiye Yüzyıllı projeksiyonu çerçevesinde 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini başarıyla muvaffakiyetle geçirmiş bu kadrolarla İnşallah 31 Mart 2024 yerel seçimlerine de büyük bir kararlılık, azim ve inançla hep beraber çalışacağız.” dedi.

AK PARTİ TEŞKİLATLARI HER ZAMAN ENERJİ DOLU”

Milletvekili Özgün ise AK Parti teşkilatlarının her zaman heyecanlı ve enerji dolu olduğunu belirtti.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Nevşehir Kalesi’nden AK Parti bayrağının hiç eksilmediğini kaydeden Özgün, “Hepinize teşekkür ediyoruz. Tabi 5 yıllık sürecin bitmesi yerel yönetimler anlamında bir 5 ayımız kaldı. Zorlu bir süreçti. Özellikle belediye başkanlarımıza da buradan teşekkür etmek istiyorum. Çünkü pandemi süreciyle başlayan bir süreçte görev yaptılar. Çok çabuk unutuluyor geçmişteki sıkıntılar ama bu belediye başkanlarımızın başkanlığında bu süreci atlattık. Arkasından asrın felaketi çok büyük yaralar açan 6 Şubat depremiyle sarsıldık. Elhamdülillah, yerel yönetimlerimiz, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bütün imkanlarıyla oradaki evleri yıkılan depremzede vatandaşlarımızın yanında oldu. İnşallah tekrardan biz bu elde ettiğimiz başarıları 31 Mart 2024 yılı seçimleriyle beraber tekrar taçlandırıp, inşallah hizmete devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“GİRDİĞİMİZ BÜTÜN SEÇİMLERİ KAZANDIK”

Milletvekili Çalışkan da AK Parti’nin girdiği bütün seçimleri kazandığını vurgulayarak, şunları söyledi: “Kadrolarımızla beraber girdiğimiz bütün seçimleri kazandık. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ana kadememiz, merkez ilçemiz, bütün ilçe başkanlarımızla, bütün teşkilatlarımızla, genç ve dinamik bir kadroyla elhamdülillah şimdiye kadar girdiğimiz bütün seçimlerde toplam 17 belediyemizle beraber Allah’ın izniyle yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz bu 17’nin üzerine daha önce kaçırdığımız belediyeleri de kazanmak. Bir seçimin bittiği gün, öbür seçimin çalışmalarının başladığı gündür dedik. Ve bu çerçevede bütün teşkilatlarımızla hiç ara vermeden önümüzdeki süreçte inşallah sahada tam kadro bütün belediyelerimizi almak hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”