Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan program Müdür Yardımcısı Korhan Aslaner’in günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile devam etti.
Özel Altınyıldız Eğitim Kurumlarından yapılan açıklamada, “2020 Üniversite Sınavlarında Türkiye’nin en güzide üniversitelerine en çok öğrenci gönderen özel okul yine Altınyıldız Koleji olmuştur.” denildi.
2020 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre Altınyıldız Koleji öğrencilerinden 103’ü daha üniversiteli olduğu vurgulandı.
Mezun verdikleri 19 yılda 141’i tıp fakültesi bölümü olmak üzere 504 öğrencisini üniversiteli olduğunu belirten Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları şu ifadelere yerdi:
“12 tıp fakültesi, 3 diş hekimliği, 1 eczacılık fakültesi, 24 mühendislik-mimarlık, 11 eğitim fakültesi, 8 sağlık bilimleri,4 beslenme ve diyetetik, 4 fizyoterapi ve rehabilitasyon, 1 mütercim-tercümanlık, 1 pilotaj, 4 psikoloji, 30 işletme ve diğer üniversite kazandıran Altınyıldız Koleji’ni kutluyoruz. Mezun verdiğimiz 19 yılda 141’i tıp fakültesi olmak üzere toplamda bin 504 öğrencimiz üniversiteli olmuştur. 2020 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerimizin bazılarının yerleştiği bölümler şu şekildedir:
ALTINYILDIZ LİSELERİ 2020 ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI |
||||
SIRA |
ADI-SOYADI |
YERLEŞTİĞİ OKULU |
BÖLÜM |
|
1 |
FATMA DUYGU DEMİRKOL |
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ |
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) |
|
2 |
EMRE BİÇKES |
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA |
TIP FAKÜLTESİ |
|
3 |
ÖMER FARUK AYSİN |
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
4 |
MELİH GÜLTEKİN |
TOBB ÜNİVERSİTESİ |
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (TAM BURSLU) |
|
5 |
MEHMET ALPKAĞAN KABAN |
GAZİ ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
6 |
CEBRAİL SARI |
GAZİ ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
7 |
ÖMER UMUT ACER |
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ |
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) |
|
8 |
İLAYDA YAYVAN |
ERCİYES ÜNİVERİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
9 |
YUNUS EMRE AŞICI |
ERCİYES ÜNİVERİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
10 |
İLKNUR ECE GÜVENÇ |
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
UZAY MÜHENDİSLİĞİ |
|
11 |
MEVLÜT EMRE GÜRSAL |
ERCİYES ÜNİVERİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
12 |
BENGÜ AYBÜKE KELEŞ |
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
13 |
PEMBE GÜL AKÇAKAYA |
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
14 |
NAZLI BERYA TARTAR |
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
15 |
KÜBRA DOĞAN |
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GÜLHANE |
TIP FAKÜLTESİ |
|
16 |
SEDA AKGÖL |
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
17 |
DORUKAN KILINÇ |
SABANCI ÜNİVERSİTESİ |
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE) |
|
18 |
BERK KARADUMAN |
SABANCI ÜNİVERSİTESİ |
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE) |
|
19 |
ELİF SUDE ÇETİN |
GAZİ ÜNİVERSİTESİ |
DİŞ HEKİMLİĞİ |
|
20 |
RAİF CAN KUNDURACI |
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ |
DİŞ HEKİMLİĞİ |
|
21 |
MELİKE ULUKUŞ |
KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ |
DİŞ HEKİMLİĞİ |
|
22 |
ORHAN AVUNDUK |
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ |
ECZACILIK (İNG) (BURSLU) |
|
23 |
NİLAY DURUBAL |
ODTÜ |
GIDA MÜHENDİSLİĞİ |
|
24 |
ERGÜN CEYLAN |
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ (İNG) |
|
25 |
MUSTAFA CAN ÇALIŞKAN |
İSTANBUL TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ |
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (ALMANCA) |
|
26 |
ECEM ÖZTÜRK |
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK |
2020 üniversite sınav başarılarının sunumunun ardından 2020 LGS ‘de ilk derecelerde yer alarak Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesine kayıt olan; Kevser Ezgi Sağcan, Elif Döşeyen,Rana Kara, Yarkın Feralan, Hüseyin Berkay Ergin, Hilal Solsun, Hatice İpekci, Elif Azra Karakoç, Mehmet Fatih Şahin, Halil Köybaşı, Mahir Kürkçü, Tunahan Çatak, Burak Güngören, Ertuğrul Eren Güvenkaya, öğrencilere plaket verildi.
Şampiyon öğrencilerin ödüllerini, Genel Müdür Serhat İğdeci, Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Kılınç, Müdür Yardımcıları Korhan Aslaner ve Aykut Değerlier tarafından verildi.
Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak 9. sınıflarda başlayan yüz yüze eğitimin herkese hayırlı, uğurlu olması dileğiyle ilk ders zili çaldı.”