Altınyıldız İlköğretim Kurumu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Sibel Özdil tarafından yönetilen Erasmus projesi büyük ilgi gördü.

Altınyıldızlı öğrencilerin halk oyunu gösterileri misafirler tarafından büyük beğeni topladı.

Nevşehir’de bugün vefat edenler (24 Mayıs 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (24 Mayıs 2024)

Bulgar öğretmenler, ülkelerinden getirdikleri hediyelerini İlköğretim Kurum Müdürü Ahmet Ünal ve öğretmenlere takdim ederek, okuldaki İlk günlerinde öncelikle atölye derslerini gözlemledi.

Finlandiya eğitim sistemini kendi eğitim sistemine entegre eden Altınyıldız’ın bu eğitim modeli; çocukların atölye çalışmaları ile temel becerilerini geliştirdikleri, kendilerini ifade edebildikleri, özgüveni yüksek ve ülkenin ihtiyacı olan nitelikli insanlar yetişmesine katkı sağlaması adına büyük önem taşıyor. Kendileri için de örnek olabilecek birçok etkinlik ve atölye çalışmalarının olduğunu belirten öğretmenler, etkinlik derslerine katılıp gözlemleme ve fikir edinme fırsatı buldu.

İlköğretim Kurum Müdürü Ahmet Ünal yaptığı açıklamada, ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek Erasmus projelerinin farklı kültürleri tanımamıza vesile olduğu gibi eğitime de büyük katkı sağladığını ifade etti. 

WhatsApp Image 2023-11-06 at 11.10.38 (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ