Avanos Belediyesinden vatandaşlara HES kodlu anahtarlık

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından HES kodunu görevlilere okutmak zorunda kalan vatandaşların işini kolaylaştırmak ve yoğunlukların önüne geçmek için tasarlanan HES kodlu anahtarlıkların dağıtımına başlandı.

Avanos Belediyesinden vatandaşlara HES kodlu anahtarlık

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından özel bir yazılımla HES kodları, kare kod haline getiriliyor, kağıda basılıp anahtarlıkların içine yerleştirilerek vatandaşlara anında teslim ediliyor. HES kodlu anahtarlık almak isteyen vatandaşlar kimlikleri ile Cumhuriyet meydanında bulunan Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü standına başvurarak anahtarlıklarını ücretsiz bir şekilde alabilecek.

“BÜYÜK KOLAYLIK”

HES kodlu anahtarlığın pratik olduğunu ve vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, “Avanos Belediyesi olarak salgın döneminin ilk gününden bu yana gerek sosyal gerek fiziki birçok çalışmaya imza attık. Çoğu noktada HES kodunun gösterilmesinin zorunlu olmasının ardından vatandaşlarımızın işini kolaylaştıracak ve uzun sıraların olmasını engelleyecek pratik bir çalışmayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımıza HES kodunun yer aldığı anahtarlıkların dağıtımına başladık, bundan sonra vatandaşlarımız telefonla, internetle, mesajla uğraşmadan bu anahtarlığı gösterip geçecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 16:54

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93