Avanos Halk Panayırı başladı

Avanos Belediyesi tarafından kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Avanos Geleneksel Halk Panayırı” iki yıllık pandemi sürecinin ardından yeniden başladı.

Avanos Halk Panayırı başladı

Cuma akşamı başlayan panayırda, Kızılırmak kenarı Asma Köprü yanında kurulan stantlarda el emeği hediyelik ürünler, takı, oyuncak ve yiyecek içecek satışı yapılıyor.

28 Ağustos’a kadar cuma, cumartesi ve pazar günleri 19:30 – 24:00 saatlerinde beş hafta devam edecek olan panayır, yöre halkı ve ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.

Panayırın açılışını yapan Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, yaptığı açıklamada, “Pandemi kapsamındaki tedbirler sebebi ile iki yıllık bir ara vermek zorunda kaldığımız panayır programımızı bu sene yeniden gerçekleştirmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Turizm faaliyetlerinin yanı sıra ilçe halkını da sosyal ve kültürel faaliyetlere doğrudan dahil ederek onların kendi üretimlerini sergiledikleri ve bu vesile ile de bir araya geldikleri, kaynaştıkları panayır programımızı önemsiyoruz. Halkımızın talebi ve desteği ile devamlılığını sağlıyoruz çünkü Avanosluların memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Güzel ve keyifli bir etkinlik olmasını diliyor, herkesi sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER