Avanos’ta ruhsatsız silah ve uyuşturucu ele geçirildi

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Avanos’ta devriye görevleri esnasında yaptıkları çalışma ile ruhsatsız silah ve uyuşturucu ele geçirdi, 2 şahıs gözaltına alındı.

Avanos’ta ruhsatsız silah ve uyuşturucu ele geçirildi

Edinilen bilgiye göre, Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye ekipleri suçluları yakalayıp adli makamlara teslim etmek için çalışma yaptı.

Yapılan çalışmada, devriye görevini yürüten asayiş ekipleri bir iş yerinde yemek yiyen bir şahsın bel kısmında tabanca olduğunu fark etti. Bunun üzerine tabancanın ruhsatlı olup olmadığının kontrol edilmesi üzerine tabancanın ruhsatsız olduğu tespit edildi.

Devriye ekiplerince, A.P. isimli şahıs gözaltına alınarak, 1 adet tabancaya ve tabancaya ait şarjör içinde 5 adet mermiye el konuldu.

A.P. isimli şahsa, “Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanununa muhalefet etmek” suçlarından adli işlem başlatıldı.

Devriye ekipleri, Orta Mahalle Atatürk Caddesinde ise durumundan şüphelenilerek A.K. isimli şahsı kontrol etti.

Yapılan kontrolde, pantolonun sağ cebinden çıkarmış olduğu düzgün şekilde katlanmış 1 adet alüminyum folyoya sarılı metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

A.K. hakkında, “Uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçlarından adli işlem başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93