Kozaklı FTRM'den organ bağışı bilgilendirmesi Kozaklı FTRM'den organ bağışı bilgilendirmesi

Geçtiğimiz günlerde Başkan Savran’ı ziyaret eden Ayşe Paslanmaz, yeni yazdığı Nevşehir şiirini başkana okumuş, başkan şiiri takdirle karşılamış ve tablolaştıracağını ifade etmişti.

Savran, Ayşe Paslanmaz’ın kaleminden dökülen dizelerin Nevşehir’i ve tüm ilçelerini büyüleyici bir şekilde yansıttığını belirterek, şiirin sadece güzellikleriyle değil, aynı zamanda şehrin tanıtımına sağladığı katkıyla da değerli olduğunu vurgularak, bu nedenle şiiri tablolaştırarak hem kültüre hem de Nevşehir’in daha geniş kitlelerce keşfedilmesine katkıda bulunmayı amaçladığını ifade etmişti.

Başkan Savran verdiği sözü tutarak Paslanmaz’ın şiirini tablolaştırdı.

“Bir şehrin kültür ve sanatla yoğrulması, o şehrin ruhunun yansımasıdır.” diyen Savran, “Sanat, duyguların ve düşüncelerin en özgür ifadesidir. Bu özel Nevşehir şiirinin, insan ruhunu ne denli etkilediğini ve şehrin kültürel mirasına değer kattığını düşünüyoruz. Bu güzel şiiri tablolaştırarak taçlandırmak, Nevşehir’in kültürel zenginliğine olan saygımızın bir göstergesidir, Nevşehir’in zengin kültürel mirasının korunması ve yeni nesillere aktarılması adına atılmış bir adım olarak görüyoruz.” Şeklinde konuştu.

AYŞE PASLANMAZ’DAN TEŞEKKÜR

“Nevşehirli Peri Kızı” mahlaslı, yazar, gazeteci, Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi ve iş insanı Ayşe Paslanmaz, Başkan Savran’ın yaptığı sürprizden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, katkılardan dolayı teşekkür etti.

Paslanmaz, “Bir Nevşehir sevdalısı olarak doğduğum topraklara vefa borcumu ödemek adına, uzun süredir üzerinde çalıştığım her dörtlüğü Nevşehir’i ve ilçelerini kucaklayan şiirimi kaleme aldım. Başkanımızın şiire verdiği değer ve destek, şehrimiz adına büyük bir kazanımdır.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-18 at 17.52.33 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ