NEVÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kerim Bilgin Konferans Salonu’nda düzenlenen programa NEVÜ Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutluhan Akın, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Söyleşi programına kendi özgeçmişinden ve kariyer hayatıyla birlikte kısa ve uzun vadede gerçekleştirdikleri ve planladıkları belediye çalışmalarına değinerek başlayan Başkan Savran, öğrenci dostu belediyecilik anlayışını benimseyen bir belediye olduklarını söyledi.

NEVÜ Personeline ‘Resmi Yazışma Eğitimi’ verildi NEVÜ Personeline ‘Resmi Yazışma Eğitimi’ verildi

Belediyenin imkânları doğrultusunda öğrencilerin sosyo-kültürel gelişimlerine katkılarda bulunacak kültürel, sportif,  sanatsal ve benzeri etkinliklere de büyük önem verdiklerini söyleyen Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak şehrimiz ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına yürütmekte olduğumuz asli görevlerimiz ve sorumluluklarımızla birlikte her zaman siz değerli gençlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha bilmenizi isterim. Öğrenci dostu belediyecilik anlayışını benimseyen bir yönetici olarak istek ve talepleriniz ne olursa olsun her zaman kapımız siz değerli gençlerimize açıktır. Çünkü sizler ailelerinizin bizlere emaneti olan ve her alanda hızla büyüyerek gelişen ülkemizin teminatısınız. Şehrimiz de büyük şehirlere kıyasla kısıtlı imkânlara sahip bir şehir olmasına rağmen sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle ön plana çıkan huzurlu ve güvenli bir şehir. Sizlere eğitim hayatınızla birlikte kariyer hayatınızda başarılar dilerken, bu güzel programı düzenleyen öğrenci arkadaşlarımıza ve siz değerli katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Söyleşi programı, Başkan Savran’ın konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını cevaplaması ardından günün anısına Rektör Yardımcısı Akın’ın plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

6-1345-163

Kaynak: HABER MERKEZİ