Sebat Gençlikspor ile geçtiğimiz Pazar günü ligdeki 13’üncü maçına çıkan Nevşehir Belediyespor, galibiyetlerine devam ederek toparlanma sinyalleri vermeye başladı.

Maçı değerlendiren Cezayir, tüm şehir ve takım olarak çok mutlu olduklarını ifade etti.

Nevşehir Belediyespor kendi evinde 2-0 mağlup oldu Nevşehir Belediyespor kendi evinde 2-0 mağlup oldu

Sebat Gençlikspor maçının, kritik bir eşik maçı olduğunu takım olarak çok iyi bildiklerini de aktaran Cezayir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Lig ikincisi rakibimizi yenmek için, oyunun tüm parametrelerinde önde olmamız gerekiyordu. Rakibi karşılama, konumlanma, ön alan baskı ve tam saha preste çok başarılıydık. Topa sahip olma ve pozisyon üretme becerimiz her maçta daha iyiye gidiyor.

Duran top organizasyonlarını çok iyi uyguladık. Pozisyon ve oyun üstünlüğünü ele geçirerek başladığımız ikinci yarıda, rakibe neredeyse net gol pozisyonu vermeden kompakt bir oyun oynadık.  Kendi sahamızın avantajını kullanarak, disiplinli ve coşkulu oyun ile son dakikada muhteşem bir gol bularak, altın değerinde 3 puan aldık. Tüm oyuncularımı gönülden kutluyorum.

Bu galibiyeti yeni kulüp başkanımız Taner Demir ve yönetimine, muhteşem taraftarımıza ve değerli Nevşehir halkına armağan ediyoruz."

Kaynak: MEHMET GÜNAY