Kenan Otlu kimdir

Seçime sayılı günler kala partiler adaylarını açıklamaya başladı. CHP’den milletvekili adayı olan Kenan Otlu ise kim olduğu merak ediliyor. Peki Kenan Otlu kimdir? İşte detaylar…

28. dönem milletvekili seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listeleri netlik kazanmaya başladı. CHP İstanbul milletvekili adayları arasında bulunan bir isim de Kenan Otlu oldu. Peki Kenan Otlu kimdir? İşte detaylar…

Kenan Otlu, CHP gençlik kollarından gelme bir siyasetçidir.  Daha önce CHP İstanbul il gençlik kolları başkanı olarak görevlerde bulunmuştur. Kenan Otlu'nun 2017 yılında Maltepe Belediyesi’nde çalıştığı sırada işine son verildi.

CHP’nin İstanbul il gençlik kolları başkanı olan Kenan Otlu, 2009 yılından bu yana Maltepe Belediyesi Kütüphane Kurslar ve Mesleki Eğitim Müdürlüğü biriminde taşeron firma üzerinden istihdam ediliyordu. Belirtilenlere göre, Kenan Otlu Maltepe Belediyesi’ndeki işine gitmediği için iş akdi fesih edildi.

KENAN OTLU KİMDİR?

12 Ocak 1990 tarihinde Sivas’ın Yücebucak Köyü doğdu. İlkokul 4’e kadar köy okulunda okuyan Otlu, ardından ailesiyle beraber İstanbul’a göç etti. Şu sıralar Fatih Üniversitesi’nde yüksek lisans Siyaset Bilimi öğrencisi.

2 yıl boyunca CHP Maltepe Gençlik Örgütü Başkanı olarak görev yaptı. Ardından CHP İstanbul İl Gençlik Kolları başkanı olarak görev yaptı. 2019 yılında CHP İstanbul Gençlik Kolları eski Başkanı Kenan Otlu hakkında 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Kenan Otlu İstanbul CHP 1. Bölge Milletvekili adayıdır.