Cimer Nedir? Tdk Sözlük Anlamına Göre Cimer Ne Demek?

Cimer kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir. Günümüzde çok az insan Cimer kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir. İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

EEG Anlamı Nedir? TDK'ye Göre EEG Ne Demek? EEG Anlamı Nedir? TDK'ye Göre EEG Ne Demek?

Cimer Ne Demek?

CİMER açılımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'dir. Yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir wep sitesidir.

Bu portalle Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe hakkı kanunu kapsamındaki haklarını kullanabilmektedir. Yapılan başvuruların değerlenmeye alınması için T.C. kimlik numarası, ad-soyad ve adres bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi zorunludur. CİMER'e telefon ve mektupla da başvuru yapılması mümkündür. Yapılan başvurular sistem tarafından otomatik olarak üretilen başvuru numarası ile takip edilebilmektedir. 9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren BİMER hizmeti ile birleştirilmiştir

TDK’ya göre Cimer;

TDK sözlüğünde Cimer kelimesine ilişkin herhangi bir bilgi bulunamamıştır.