NEVÜ Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileriyle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, inşaat aşaması tamamlanmak üzere olan Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu ana binasında incelemelerde bulundu.

Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO, Derinkuyu Kaymakamlığı ve Derinkuyu Belediyesi iş birliğinde Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO öğrencilerine yönelik uyum programı düzenlendi.

Programa Rektör Aktekin, Derinkuyu Kaymakamı Konuralp Yılmaz, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, NEVÜ Genel Sekreteri Nihat Çavuşoğlu, Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürü Doç. Dr. Cem Okan Özer, Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu’nu yaptıran hayırsever iş insanı Hamza Ertaş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN İSTEK VE TALEPLERİNE HER DAİM AÇIĞIZ”

Rektör Aktekin’den NEVÜ öğrencisi Kilci için taziye mesajı Rektör Aktekin’den NEVÜ öğrencisi Kilci için taziye mesajı

Uyum programında birer konuşma yapan ve ilçe halkıyla birlikte yerel yöneticiler olarak üniversiteyi sahiplendiklerini belirten Kaymakam Yılmaz ve Başkan Aksoy, kendilerine emanet edilen her bir öğrencinin de huzurlu ve güvenli bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları için çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerin istek ve taleplerine de her daim açık olduklarını ifade eden Yılmaz ve Aksoy ayrıca hayırsever iş insanı Hamza Ertaş’a teşekkür etti.  

Yeni eğitim-öğretim yılında da öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren hayırsever iş insanı Ertaş, okulun temelinin atıldığı ilk günden itibaren bu heyecan ve mutluluğunun katlanarak arttığını söyledi. Ertaş, inşaat aşaması bitmek üzere olan MYO ana binasının da eksiklerini en kısa sürede tamamlanarak üniversiteye teslimi için desteklerinin devam edeceğini belirtti.

“ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM SİSTEMİNİ BENİMSEYEN BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

NEVÜ’de Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden 24 bin öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Rektör Aktekin,  öğrenci merkezli eğitim sistemini benimseyen ve Türkiye’nin en çok tercih edilen sayılı üniversiteleri arasında yer aldıklarını belirtti.

Aktekin, “Üniversite hayatı insanların meslek edinmeleri,  kendilerini bilgi, beceri ve tecrübe açısından geliştirmeleri için önemli bir yere sahiptir. Nevşehir merkez kampüsümüz ile birlikte 7 ilçe toplam 8 yerleşkesi, 10 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 1 yüksekokul, 19 araştırma ve uygulama merkezi bulunan üniversitemiz de bu anlamda gerek fiziksel gerekse alanında uzman nitelikli akademik ve idari kadrosuyla ülkemizin sayılı üniversitelerinden biri.  Ben bu vesileyle siz öğrencilerimize eğitim ve kariyer hayatınızda başarılar dilerken bugün aramızda bulunan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile birlikte hayırsever iş insanımız Hamza Ertaş’a katkılarından ve desteklerinden dolayı şahsım, üniversitem ve sizler adına bir kez daha teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.

ANA BİNA İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Öğrenciler ile bir süre sohbet ederek kendilerinin istek ve taleplerini de alan Aktekin ve beraberindekiler, tamamlandığında toplam 16 bin 340 metrekare kapalı alan üzerinde 25 adet bin 500 öğrenci kapasiteli derslik, 12 adet laboratuvar, 42 adet akademik personel odası, 18 adet idari oda, 2 adet toplantı salonu, 6 adet yönetici odası ve 300 öğrenci kapasiteli 1 kütüphanesi ile eğitim-öğretime hizmet verecek olan MYO’nun ana bina inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

10_11-877

Kaynak: HABER MERKEZİ