Nevşehir’i gururlandıran sporculara teşekkür belgesi Nevşehir’i gururlandıran sporculara teşekkür belgesi

Fen Lisesi ÇEDES Değerler Kulübü üyesi öğrencileri, okul genelinde bir yardım kampanyası başlatarak, İsrail’in işgal ettiği Gazze için bağış topladı.

Öğrenciler toplanan bağışı Gazze’ye ulaştırılmak üzere Türk Kızılay’ı Nevşehir İl Başkanı Ercan Civelek’e teslim etti.

Öğrencilerin başlattığı kampanyanın çok büyük anlam ve değer taşıdığını ifade eden Başkan Civelek yaptığı açıklamada, “Gazze’ye yapılan hava saldırıları sonucu Filistin halkının acil yardım ihtiyaçlarının daha da artarak devam etmektedir. Bu ihtiyaçların karşılanmasına destek olmak ve Filistin halkının yaralarını sarmak için Fen Lisesi idarecileri, personel, öğrenci ve velilerinin toplamış oldukları yardım emanetlerini Gazze’ye ulaştırmak üzere Türk Kızılay olarak teslim aldık. Türk Kızılay’ı olarak bizler her zaman vatandaşlarımızın duaları, maddi ve manevi desteğiyle, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanındayız ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Filistin’deki insanlık dramına karşı duyarlı olup, yardım elinizi uzattığınız için teşekkür ederiz. Allah hepinizden razı olsun." dedi.

Okul Müdürü Rauf Denizler de, eğitimdeki başarıları gibi yardımlar ve iyilik konusunda da öğrencilerin öncü olmasının guru verici olduğunu söyleyerek, "Gazze’ye destek olan tüm öğrencilerimizin kocaman yüreklerini tebrik ediyorum.” dedi.

Denirler açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Kampanyamıza destek olan öğrencilerimize, sizleri yetiştiren öğretmenleriniz ve ailenize çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Yapmış olduğunuz yardımlar inşallah hem bu dünyada hem de ahirette karşılığını bulacaktır. Kampanyamızın diğer okullara da örnek olmasını diliyorum."

Civelek ve Okul Müdürü Denizler, Nevşehir’in tüm okullarındaki öğrenci, öğretmen ve velilerini aynı hassasiyetle Gazze'ye yardım eli uzatmaya davet etti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ