Nevşehir'in saygın iş insanlarından Genç Yıldızlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Karataş'ı rektörlük makamında ağırlayarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Aktekin, teşekkür etti.

Nevşehirli iş insanlarının bölgenin ve şehrin gelişimi için özveriyle çalıştıklarını, üniversite-şehir iş birliğine etkin katkılar sunduklarını ifade eden Aktekin, hayırseverlik konusunda Nevşehir’in örnek illerin başında geldiğini kaydetti.

Üniversite yönetimi olarak, göreve geldikleri ilk günden bu yana üniversite-şehir iş birliğini önemsediklerini ve bugüne kadar birçok çalışma ve projeyi hayata geçirdiklerini belirten Rektör Aktekin, “Merkez yerleşke ile birlikte 7 ilçede toplam 8 kampüsü bulunan bir üniversite olarak üniversite-şehir iş birliği kapsamında ilçelerimizdeki Meslek Yüksekokulların eğitim ve müfredat içeriğini bölgenin, Nevşehir’imizin ve ilçelerimizin ekonomik ihtiyaçları ve iş dünyasının taleplerini de göz önünde bulundurarak katılımcı bir yaklaşımla hazırlamaktayız.” dedi.

NEVÜ’de 2 fakülteye doçent ataması yapıldı NEVÜ’de 2 fakülteye doçent ataması yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Hüsamettin Karataş da, “Bölgenin ve şehrin gelişimi için Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversitemiz akademisyenlerinin çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Bölgenin ve şehrimizin gelişimi noktasında üniversite-şehir iş birliğini hayata geçirmek için firma olarak elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye her zaman hazırız.” diye konuştu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ