Göre yolu üzerindeki Mostar Köprüsü devamında yer alan 138 bin metrekare büyüklüğündeki alanda yapılacak olan Nevşehir Millet Bahçesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Millet Bahçesi’nde, millet kıraathanesi ve havuz alanlarında inşaat ve peyzaj çalışmaları sürüyor.

Bu yılsonunda hizmete açılması planlanan Nevşehir Millet Bahçesi içerisinde otopark, koşu-yürüyüş yolu, süs havuzları, çocuk oyun alanları, futbol, voleybol, basketbol sahaları ile tenis kortları, fitness ve barbekü alanları yer alacak.

İçerisinde millet kıraathanesi ve kafelerin de yer alacağı Millet Bahçesi’nin büyük bir bölümüne farklı tür ve renklerde ağaç, çalı ile mevsimlik çiçek dikilerek ağaçlandırılacak.

İnşaat Mühendisi Murat Yıldız, Millet Bahçesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yıldız, Millet Bahçesi içerisine 6 bin 300 adet ağaç dikileceğini belirterek, bunun yanı sıra 19 bin adet de bitki ekileceğini söyledi.

Çalışmaların yarısının tamamlandığını kaydeden Yıldız, Millet Bahçesi içerisindeki Millet Kıraathanesi’nin Türkiye’nin sayılı büyüklükte kıraathanelerinden olduğunu belirtti.

Salaş, İlk 500'e giren NEVSAC firmasını kutladı Salaş, İlk 500'e giren NEVSAC firmasını kutladı

Bin 500 metrekare büyüklüğünde süs havuzu yapacaklarını aktaran Yıldız, süs havuzunun botanik bitkilerle renklendirileceğini ve ahşap korkuluklarla çok güzel bir seyir terası yapacaklarını ifade etti.

Farklı branşlarda spor alanlarının da yer alacağını vurgulayan Yıldız, çocukların ve gençlerin yapılacak spor alanlarını çok seveceğini kaydetti.

Yıldız, Millet Bahçesi içerişinde vatandaşların piknik yapabileceği piknik alanının da bulunacağını aktardı.

Kaynak: İSMAİL IRMAK