Parmaksız gövde gösterisi yaparak adaylığını açıkladı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız 1 Ekim’de yapılacak olan seçimler için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Parmaksız gövde gösterisi yaparak adaylığını açıkladı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Başkanı Arif Parmaksız, düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıkladı.

NTSO toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısına, Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce ve çok sayıda NTSO ile NTB üyesi katıldı.

Oda organ seçimlerinin 1 Ekim’de yapılacağını açıklayan Parmaksız, “Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve bizleri destekleyen üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirilecek odamız organ seçimleri için, tüm üyelerimize hesap verecek ve yeni dönem için başlattığımız amiral projelerimiz için destek isteyeceğiz.” dedi.

“ORTAK PAYDAMIZ NEVŞEHİR”

Nevşehir için çalıştıklarını ifade eden Parmaksız, “Ben ve tüm arkadaşlarımızın bu görevlere talip olmasındaki tek gayemiz ve ortak paydamız, Nevşehir sevdalısı olmak. Bugün pek çok şeylerinden feragat ederek şehrimize ve üyelerimize hizmet etmekten başka bir amacı olmayan, yol arkadaşlarımla yeniden aday olduğumuzu açıklamak için buradayız. Evet ben ve yol arkadaşlarımla 1 Ekim’de yapılacak olan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde adayız.” diye konuştu.

Nevşehir’e yapılacak olan projelerden de bahseden Parmaksız, şöyle konuştu: “Size yıllar önce anlatsam,  hayal görüyorsunuz diyeceğiniz ama  bugün, Allah’a şükürler olsun ki, her biri için  birkaç ay içinde kazmayı vurma aşamasına  geldiğimiz amiral projelerimizden sadece birkaçı hakkında bilgi vereceğim. Üyelerimizin gelecekteki 25 yıla yönelik ticari arsa sorununu çözdük.  Bogaz ve Karacaören köylerinin bulunduğu bölgede 400 dekarlık bir alan Tarım ve Orman Bakanlığımızın oluru ve bizim ısrarlı takibimiz sonucunda tarım alanından çıkarılıp, ticari alana dönüştürüldü. Bu bölgemiz adına çok önemli bir olmazsa olmazımızdı ama çok şükür arkadaşlarımızla birlikte çözdük. Yakın zamanda bu bölgede oluşturulmuş 400 dekarlık ticari alanı şehrimize sunmuş olacağız. Avanos OSB’nin kuruluşunda son aşamaya geldik. El sanatları ağırlıklı ihtisas üretim alanı oluşturmayı hedefliyoruz.  Bu sayede turizm ve sanayi destekli bu Avanos OSB 650 bin metrekarelik alanda binden fazla bölge halkına istihdam yaratılacak. Kümeleşme ve oluşturulan ihtisas üretim merkeziyle hem ülkemizde hem de dünya genelinde benzer rakipleriyle daha kolay rekabet edebilir hale gelinecek.

1 milyon 350 bin metrekarelik alanda Türkiye’nin ikinci en büyük jeotermal sera  OSB’sini kuruyoruz. 1.5 milyar liralık bir yatırım. Bu amiral projemiz de geçen hafta itibariyle bakanlık tarafından  onaylandı ve OSB’miz resmiyet kazandı. Eylül ayı içinde sayın bakanımız da gelerek projenin tanıtımını ve anlatımını bizzat yapacak. Yaklaşık bin 500 kişiye istihdam yaratılırken yıllık 750 milyon liralık bir getirisi olacak. Ve yine burada yıllık 40 bin ton meyve-sebze üretilerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satılacak.”

“AMİRAL PROJELERİMİZİ TAMAMLAMAK İÇİN BİR DÖNEM DAHA ADAY OLDUM”

“İşte benim ve ekip arkadaşlarımızın çok uzun süredir hayallerimizi süsleyen ama bugün artık gerçeğe dönüştürüp,  uygulamaya geçtiğimiz, amiral projelerimizi ve daha birçok projemizi tamamlamak için bir dönem daha aday oldum. Bu projeler bizim şehrimizle helalleşmemiz adına çok önemli adımlardır ve bizi gururlandırmaktadır. Lakin en az bunlar kadar gururlanıp torunlarımıza ve geleceğimize coşkuyla anlatacağımız asıl konu ise tüm bunları, hem cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında hem de ticaret odamızın kuruluşunun 100. yılına denk gelecek tarihi dönemde yapacak olmamız. İşte bu büyük projelerimizi en az projelerimiz kadar anlamlı ve büyük bir tarihte yani, hem cumhuriyetimizin hem de odamızın 100.yıl kuruluş yıl dönümlerini de kapsayan bu tarihi süreçte şehrimizle bir dönem adına helalleşmek ve 100 yılın hizmetlerine imzamızı atmak için adayız.”

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar kılıkbiçen
Yaşar kılıkbiçen - 1 ay Önce

Bu dinazorlaşmış şehrimize faydası olmayan insanların artık çekilmesi lazım

Hasan Şatır
Hasan Şatır - 1 gün Önce

SIRADAKİ HABER