NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Zeynep Korkmaz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ensar Çetin, Kızılay İl Başkanı Ercan Civelek, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak, NEVÜ Kızılay Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer, Kızılay İl Başkan Yardımcısı Orhan Us, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan Kültür Hizmetleri Müdürü Yavuz Serin, NEVÜ Kızılay Üniversite Başkanı Fatma Nur Kılıç, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

NEVÜ Kızılay Kulübü’nün üniversitede gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi veren Danışman Yavuzer, Spor Bilimleri Fakülte binası içerisinde yer alan ‘Kızılay Butik’te ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim ve diğer ihtiyaçlar konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Ayrıca vize ve final sınavlarında öğrencilere çeşitli ikramında bulunduklarını, Ramazan ayı boyunca iftar yemeklerinde Kızılay gönüllüleri olarak yardım ettiklerini ifade eden Yavuzer, Kızılay ile de iş birliği yaparak kan bağışı konusunda da destek verdiklerini dile getirdi.

Kızılay’ın kuruluşundan bugüne geçen süreci katılımcılar ile paylaşan Nevşehir Kızılay İl Başkanı Ercan Civelek ise,  Nevşehir Kızılay İl Başkanlığı’nın üniversitede gerçekleştirdiği ve planladığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

“İFTAR PROGRAMLARINA BU YIL DA KATKI SAĞLANACAK”

Deprem bölgeleri de dahil olmak üzere Nevşehir il merkezi ve ülke genelinde yaptıkları hizmetlere, yurtlarda kalan öğrencilere yurt müdürlükleri ile iş birliği yaparak verdikleri burslara değinen Civelek, sınav dönemlerinde öğrencilere çay, çorba ikramıyla birlikte Ramazan ayındaki iftar programlarına da yine katkılarının devam edeceğini dile getirdi.

Kızılay’ın halkın desteğiyle faaliyetlerine devam edeceğini söyleyen Civelek,  vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve yönetimine, hayır sahiplerine ve emek harcayanlara teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Akın programın sonunda Başkan Civelek’e teşekkür belgesi ve plaket verirken,  Civelek ise üniversitenin Kızılay’ın sosyal sorumluluk çalışmalarına sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ederek Akın’a plaket takdim etti.

2-430

Rektör Aktekin’den personele teşekkür belgesi Rektör Aktekin’den personele teşekkür belgesi

8-81

Kaynak: HABER MERKEZİ