Çatak ve Karakoç, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 51/a maddesi uyarınca ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in oluru ile Rektör Danışmanı olarak görevlendirildi.

Rektör Danışmanları Çatak ve Karakoç, NEVÜ’de Üniversiteler ve Kurumlar arası İş birlikleri, Eğitim-Öğretim ve Bilimsel Faaliyetler, Üniversite-Sanayi İş birlikleri, AR-GE gibi konularda rektör danışmanlığı yapacak.

ÇATAK’IN ÖZGEÇMİŞİ  

Rektör Aktekin’den NEVÜ öğrencisi Kilci için taziye mesajı Rektör Aktekin’den NEVÜ öğrencisi Kilci için taziye mesajı

1973 yılında Nevşehir’de doğan, ilk ve orta tahsilini Nevşehir’de tamamlayan Çatak,  1991 yılında girdiği Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

2001 yılında “Mevlâna Celâleddin Rûmî ve Hadisten Referansları” adlı teziyle yüksek lisansını, 2007 yılında “Şihabbeddin Sühreverdi Hayatı Eserleri ve Tasavvuf Anlayışı” adlı teziyle de doktorasını tamamlayan Çatak,  1996-2010 yılları arasında MEB’de öğretmenlik yaptı.

 2010 yılında Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlayan ve 2016 yılında NEVÜ öğretim üyeliğine geçiş yapan Çatak,  2017 yılında doçent, 2023 yılında da ‘Profesör’ oldu.

Kırgızistan Oş Üniversitesi Araşan İlahiyat Enstitüsünde bir yıl süreyle misafir öğretim üyesi olarak dersler veren Çatak,  Tasavvuf Felsefesi, Sosyal Psikoloji, Sivil Toplum Organizasyonları konularında çalışmakta.

Ulusal ve uluslararası kitapları yanı sıra birçok akademik dergide yayımlanmış makaleleri ve ilmî sempozyumlarda sunulmuş tebliğleri bulunan Çatak,  İngilizce ve Arapça bilmekte.

KARAKOÇ’UN ÖZGEÇMİŞİ

1979 yılında Malatya’da doğan, Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği programında 2001 yılında tamamlayan Karakoç,  İnönü Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Yüksek Lisans Eğitiminden 2006 yılında, Doktora Eğitiminden ise 2011 yılında mezun oldu.

2012 yılında NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak göreve başlayan ve 2017 yılında Doçent unvanı alan Karakoç, 2023 yılı Şubat ayından itibaren NEVÜ’de ‘Prof. Dr.’ olarak görev yapmakta.

60’ın üzerinde ulusal ve uluslararası makalesi olan ve 30’un üzerinde uluslararası kongreye katılan Karakoç’un 2 tane de uluslararası kitap bölümü mevcut. 5’i doktora olmak üzere toplam 15 lisansüstü öğrenci mezun eden ve ileri düzeyde İngilizce bilen Karakoç, evli ve üç çocuk babası.

Kaynak: HABER MERKEZİ