ESTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Boeing firmasının desteğiyle havacılık sektörünün geleceği adına yenilikçi fikirlerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla 'Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Havacılığın Geleceği' isimli proje yarışması düzenledi.

Toplamda 14 farklı takımın başvuruda bulunduğu ve 13 takımın katılmaya hak kazandığı yarışmada ESTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri, 10 projeyi değerlendirmeye aldı.

1 Aralık tarihinde takımlar projelerinin konu ve içerikleri hakkında sunumda bulunurken, bu sunumların ardından 6 Aralık tarihinde ilk üçe giren proje başvurularının değerlendirilmesi açıklandı.

ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Semanur Özpolat tarafından başvurusu yapılan ve NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akpınar ile ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hayri Ertan’ın danışmanlığını üstlendiği "Pilotların Uçuş Süreleri ile Motor Performans Asimetrilerinin Karşılaştırılması" başlıklı proje, yarışmada 76 puan alarak birincilik ödülünü kazandı.

NEVÜ’de ‘Başarı Bedel İster’ konulu söyleşi düzenlendi NEVÜ’de ‘Başarı Bedel İster’ konulu söyleşi düzenlendi

Birincilik ödülüne layık görülen bu projede, uçak pilotlarının el-göz koordinasyonlarının her iki kolları açısından değerlendirilerek ölçülmesi ve buna bağlı olarak motor performanslarının artırılması hedefleniyor.

NEVÜ ve ESTÜ akademisyenlerine birincilik ödülü  (3)

NEVÜ ve ESTÜ akademisyenlerine birincilik ödülü  (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ