Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri “Bilişim Teknolojileri Dersi” kapsamında “Eğitimde Etkileşimli PowerPoint Uygulamaları Sergisi” düzenledi.

Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği öğrencileri “GK 107 kodlu Bilişim Teknolojileri” dersi kapsamında öğretim üyesi Doç. Dr. Şeyhmus Aydoğdu’nun danışmanlığında “Eğitimde Etkileşimli PowerPoint Uygulamaları Sergisi” açtı.

Rektör Aktekin’den Kastamonu Üniversitesi Rektörü Topal’a ziyaret Rektör Aktekin’den Kastamonu Üniversitesi Rektörü Topal’a ziyaret

Sergi kapsamında öğretmen adayları PowerPoint uygulamasını kullanarak, hedef kitledeki öğrencilerin bireysel öğrenme süreçlerini destekleyen ve çoklu ortam tasarım ilkelerine uygun içerikler geliştirdi.

Öğretmen adayı öğrenciler hazırladıkları içerikleri sunarak deneyim kazandıkları sergide ayrıca dersteki teknik becerilerinin gelişimlerine ek olarak alan uzmanı öğretim elemanlarından da destek aldı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin sergi ve sunum sonunda öğretmen adayı öğrencileri bilgi, birikim ve becerilerini geliştirmelerine yönelik uygulamalı olarak ortaya koydukları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Editör: İsmail Irmak