Nevşehir’in Güzelyurt Mahallesi’nde hayırsever iş insanı Niyazi Polat’ın kendisi ve eşi Fadime Polat’ın adına yaptırdığı,  4-6 yaş grubundaki çocukların Kur’an- Kerim ve dini bilgileri öğrenebilecekleri Kuran Kursu  binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Güzelyurt Mahallesi Tevfik Kolbaşı Cami’inin yanı başında inşaat çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanılan Niyazi-Fadime Polat Kur’an-ı Kerim Kursu’nun Cuma namazı sonrasında düzenlenen  açılış törenine, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Müftüsü Kazım Güzel, Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Halit Yüncü, hayırsever iş insanı Niyazi Polat ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Fidan ve Başkan Savran, hayırsever iş insanı Niyazi Polat’a hizmeti için teşekkür ederken, hayırsever iş insanı Polat, bu ve benzeri hayır hizmetlerine bundan sonraki süreçte de devam edeceğini ifade etti ve öncelikli olarak 4-6 grubundaki çocuklara ve Nevşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çocuklar için gönüllerince oyunlar oynayabilecekleri alanların da bulunduğu Kur’an kursu binası bölgede bu alanda önemli bir eksikliği de giderecek.

İl Sağlık Müdürü Tartar’dan Engelliler Günü mesajı İl Sağlık Müdürü Tartar’dan Engelliler Günü mesajı

IMG_2069IMG_2054

Kaynak: AHMET KORKMAZER