NTSO ve NTB tarafından 3 yılı aşkın süredir Nevşehir’de görevini sürdüren Vali Becel için bir otelin restoranında veda yemeği organize edildi.

Veda yemeğine Vali Becel’in yanı sıra MHP Milletvekili Filiz Kılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, NTSO Başkanı Arif Parmaksız, NTB Başkanı İbrahim Salaş, ilçe kaymakamları, ilçe ve belediye başkanları, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 22.30.08 (5)

“ZOR BİR SÜREÇTE VALİLİK GÖREVİNİ YAPTIM”

Yemekten sonra konuşan Vali Becel, insan sevgisi olmayan, millet sevgisi olmayan, bayrak sevgisi olmayan birinin bu mesleği yapmasının zor olduğunu söyledi.

3 yıl önce 2020 yılında Nevşehir'e geldiğini aktaran Vali Becel, “Aslında ne kadar zamanın hızlı geçtiğini de göstermesi açısından önemli bir durum. Ben 3 sene, 38 ay geçti burada. Nasıl geçtiğini anlayamadım. Hakikaten zor bir süreçte valilik görevini yaptık. Geldiğimizde pandemi vardı. Olağanüstü bir durum yaşamıştık. Bir süre o devam etti. Arkasından ekonomik zorluklar biliyorsunuz piyasadaki hareketlilik. Sonrasında deprem felaketi. Yani hep böyle ülke olarak maalesef zor günler geçiriyoruz. Ama bu zor günlerde çalışmamızda en büyük dayanağımız aslında sizler oldunuz." diye konuştu.

“NEVŞEHİR’İN 153 KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİM”

Nevşehir'de hemen hemen adım atmadığı yerin kalmadığını söyleyen Vali Becel, “153 köyümüzün tamamını en az bir kez ziyaret ettik. Bütün belediyelerimizi tabii ziyaret sadece ziyaret olarak algılamamak lazım. Her ziyaretimizde gittiğiniz köylerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında da çok çaba sarf ettik. Çok projeler ürettik. Arkasından gitmediğimiz belediyemiz, kasabamız, ilçelerimizi söylemiyorum zaten. Defalarca gittik.” dedi.

 “BEN SİZDEN BİRİYİM ZATEN”

Esnafla hep bir arada olduklarını, onlarla hep iç içe olmaya gayret gösterdiğini aktaran Vali Becel, “Bazen bana şunu söylüyorlardı. Siz hiç vali gibi değilsiniz. Neden? Çok bizden birisiniz. Ben sizden biriyim zaten ben Anadolu’yum. Ben halkım aslında diyordum. Aramızda hiçbir fark yok. Şimdi onun için de bu kadar rahat konuşabiliyorum. Eğer böyle olmasaydık bugün siz değerli misafirlerimiz burada olmazdı. Benim için ayrıca bir gurur kaynağı oldu. Buraya gelen herkesi kimse buraya zorla gelmedi mutlaka herkes gönülden geldi.  Elbette bu görev değişiklikleri bizim için şöyle yorumlanabilir. Türkiye'nin her yerinde heybemize dolduracağımız güzellikler, güzel dostluklar, güzel insanlar kazanıyoruz. Bundan sonraki yaşantının bize neler getireceğini bilemiyorum. Ben İstanbul'da bir süre devam edeceğim hayata. Ama çok şükür imanlıyız, inançlıyız. Gelen her şeyin Allah'tan olduğuna inanıyoruz. Ve olan da hayır vardır diyoruz. Geleceğin kime neler getireceği de belli olmaz. İnşallah hepimize hayırlar getirir. Kişinin üstünlüğü ya da kişinin mutluluğundan ziyade ben hep ülkemin mutluluğunu ve huzurunu onun üzerine tuttum.” ifadelerine yer verdi.

 “HAKKINIZI HELAL EDİN”

İyi niyetli olarak taş üstüne taş koymaya çalıştığını belirterek helallik isteyen Vali Becel, “Hakkınızı helal edin diyorum. Hepinizi Allah'a ısmarladık diyorum. Her zaman arayabileceğiniz, sorabileceğiniz bir dostunuz, bir kardeşiniz, bir ablanız olduğunu da unutmamanızı istiyorum. Allah'a emanet olun.” diyerek sözlerine son verdi.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 22.30.08

“DEVLETİN SICAK YÜZÜNÜ HERKESE GÖSTERDİNİZ”

Vali Becel’in 7'den 70'e herkesin sevgisini kazandığını söyleyen Başkan Parmaksız, “ Nevşehir’de dağ bayır demeden en ücra köşesinde ki vatandaşımıza ulaştınız. Devletin sıcak yüzünü herkese gösterdiniz. Şehrimizin ilk kadın valisi olarak şehrimize güzellik kattınız. Dev projelerde hem önder ve hem de destek oldunuz. Kişiliğinizle, devletimize ve milletimize duyduğunuz sonsuz sevginizle ve özellikle gerçekleştirdiğiniz hizmetler ile şehrimizde unutulmayacak izler bıraktınız. İlimiz ve bizler ile kurmuş oldunuz gönül bağının bu görev değişikliği ile bitmeyeceğini biliyoruz. Tüm Nevşehir Halkının sizi bir Nevşehirli olarak gördüğünü ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşünceler ile sayın valimize şahsım, yönetim kurulum ve Nevşehir iş dünyası adına teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Program, konuşmaların ardından Vali Becel’e Başkan Salaş, Başkan Parmaksız ve Başkan Ekici’nin hediye vermesi ile sona erdi.

TYP kapsamında çalışacak 34 kişi belli oldu TYP kapsamında çalışacak 34 kişi belli oldu

WhatsApp Image 2023-08-14 at 22.30.08 (4)WhatsApp Image 2023-08-14 at 22.30.08 (3)

IMG_1653

Kaynak: MEHMET GÜNAY - RAVZA NUR BAYDEMİR