TES Başkanı Urgenç, eğitimci olmayanların STK adı altında okullarda dolaşmasını bir eğitim sendikası olarak kabul etmediklerini belirterek, TES Genel Başkanı Talip Geylan’ın yaptığı açıklamayı Nevşehir kamuoyu ile paylaştı.

TES Genel Başkanı Ceylan açıklamasında, “Eğitim hayatımız ve öğrencilerimizin iyi yetişmesi amacıyla, başta STK’lar olmak üzere tüm resmi ve özel kuruluşların kaygı ve gayretleri kıymetlidir ve olması gereken bir durumdur. Ancak, özellikle STK’ların, bu tür faaliyetlerini kendi kulvarlarında yürütmesine azami özen gösterilmelidir.

Nurullah Genç bugün Nevşehir'de sevenleriyle buluşacak Nurullah Genç bugün Nevşehir'de sevenleriyle buluşacak

Örgün eğitimde, okul ve öğretmenin rol ve işlevi, başka hiçbir unsur ve sürece devredilemez! Milli Eğitim Bakanlığı personeli olan 1 milyonu aşkın öğretmenimiz, “Milletimizin bizlere emaneti olan evlatlarımızı çağın gerektirdiği evrensel yeterliliklere sahip, millî ve manevi değerleri benimsemiş, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirme” azim, donanım ve liyakatine haizdir. Örgün eğitim sürecinde, dışarıdan unsurları okullarımızın işlevinin bir parçası yapmak, öğretmenimize güvenmemek ve yeterliliğini sorgulamak demektir. Ki, böylesi bir tutum da öğretmenlerimize hakarettir!” diye konuştu.

“MİLLETİMİZE BENZER TRAVMALARI YAŞATMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Ceylan açıklamasına şöyle devam etti: “Özellikle eğitimci kimliğinden yoksun, pedagojik formasyonu olmayan, çocuk ve öğrenci psikolojisinden bihaber profillerle örgün eğitim sürecine dahil olmak, geleceğimize ihanet anlamı taşımaktadır.

Hele ki, okullarımız ve öğrencilerimiz, adı ve sıfatı ne olursa olsun hiçbir oluşum ve grubun, proje ve deney sahası olamaz! Ülkemiz bu husustaki tedbirsizliklerin bedelini 15 Temmuz’da acı şekilde ödemiştir. Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur! Tarihi vebali vardır.”

Kaynak: HABER MERKEZİ