Akademisyen Aydın “Bilgi Çoğaltıcısı” olarak görevlendirildi Akademisyen Aydın “Bilgi Çoğaltıcısı” olarak görevlendirildi

NEVÜ Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin “Türkiye'nin öncü havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in ‘2024 Teknoloji Yarışmaları’ için başvurular başladı.

Öğrencileri TEKNOFEST 2024 Teknoloji Yarışmalarına” başvuruda bulunmaları yönünde çağrıda bulunana Rektör Aktekin, “Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerimizin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket'ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka'dan Sualtı Sistemleri'ne kadar 46 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları bulunuyor. ‘TEKNOFEST 2024 Teknoloji Yarışmaları’ kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik çok sayıda kategorinin bulunduğu ve bu yıl Adana’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin bir parçası olmak isteyen öğrencilerimizi bu yarışmaya başvurmaya davet ediyorum. Ayrıca üniversitemiz Kapadokya Teknopark da, TEKNOFEST 2024 Teknoloji Yarışmalarına başvuracak öğrencilerimize alanında uzman personelleriyle ücretsiz olarak destek verecek.” diye konuştu.

KAPADOKYA TEKNOPARK’TAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DESTEK

TEKNOFEST 2024'e başvuru yapmak isteyen tüm öğrencilere Kapadokya Teknopark tarafından ücretsiz destek sağlanacak.

Buna göre öğrencilere; Çalışma alanı (Yarışma kapsamında geliştirilecek donanım ve ürünler Kapadokya Teknopark içerisinde yer alan kuluçka merkezinde geliştirilebilir), Hızlı prototipleme atölyesi (3D yazıcı, el aletleri gibi temel ihtiyaçlar sunulmaktadır),   takım kurma desteği ve proje/fikir danışmanlığı (Fikir bulma ya da mevcut fikri projelendirme) destekleri verilecek.

Son başvuru tarihinin 20 Şubat olarak belirtildiği TEKNOFEST 2024 hakkında detaylı bilgi ve başvurular https://www.teknofest.org/tr adresini üzerinden yapılabilmekte.

3-293

Kaynak: HABER MERKEZİ