Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, 9 Ağustos 2023 tarihli ve 376 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile atanan Nevşehir Valisi Ali Fidan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ziyaret NEVÜ Rektörü Aktekin’den Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ziyaret

YÖK tarafından belirlenen ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler’ arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak yeni eğitim-öğretim yılına yönelik yürüttükleri hazırlıklara değinen Rektör Aktekin, üniversite-şehir, üniversite-sanayi, üniversite-kamu ve üniversite-turizm iş birlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve planlanan proje ve çalışmalar hakkında Vali Fidan’a bilgi verdi.

NEVÜ tarafından gerçekleştirilen proje ve çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirterek şehir ve bölgenin sosyo-kültürel gelişimindeki önemine değinen Vali Fidan, “Tarafımıza tevdi edilen bu görev kapsamında dünyada benzeri bulunmayan tabiat harikası doğal güzelliklere ve coğrafi oluşumlara, tarihi eser ve kültürel varlıklara sahip Nevşehir ilimize ve bu güzide coğrafyada yaşayan kıymetli hemşerilerimize hizmet etmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde gelecek nesillere her alanda daha da gelişmiş bir Nevşehir bırakmak, ülkemizin ve bölgemizin seçkin yükseköğretim kurumlarından biri olan NEVÜ ile etkin ve verimli ortak çalışmalar gerçekleştirerek Nevşehir’imizin ve Kapadokya’nın marka değerini daha da yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasında olacaktır” şeklinde konuştu.

Fidan ve Rektör Aktekin bir süre görüştü.