Ömer Eren: “İhtiyaç sahibi her eve 1000 lira doğalgaz yardımı yapacağız” Ömer Eren: “İhtiyaç sahibi her eve 1000 lira doğalgaz yardımı yapacağız”

Kuzey Irak'ta Pençe Kilit Harekatı Bölgesi'nde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Gökhan Delen ve Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un cenazeleri Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na getirildi.

Havalimanında her iki şehit için tören düzenlendi. Düzenlenen törene Nevşehir Valisi Ali Fidan, Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, il protokol üyeleri, askeri erkan ve şehit yakınları katıldı.

Tören sırasında bazı şehit yakınları ayakta durmakta güçlük çekti. Bir şehit yakını, "Bugün ağlamak yok, bugün düğün günü" dedi.

Düzenlenen törenin ardından şehit Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in naaşı memleketi Aksaray'a, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur'un naaşı ise Niğde'ye uğurlandı.

Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur'un naaşları Nevşehir'de karşılandı (5)Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur'un naaşları Nevşehir'de karşılandı (6)Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur'un naaşları Nevşehir'de karşılandı (3)Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur'un naaşları Nevşehir'de karşılandı (4)Şehit Gökhan Delen ve Kemal Batur'un naaşları Nevşehir'de karşılandı (2)

Kaynak: İHA