Tatlarin Belediye Başkanı Ercan Selvi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kasabada artık su sıkıntısı yaşanmadığını dile getirdi.

Başkan Selvi, 2019 yılında göreve geldiğinde kasabada sadece iki aktif su kuyusu bulunduğunu belirtti.

Meteoroloji İl Müdürü Tükenmez’den Muşkara Haber’e ziyaret Meteoroloji İl Müdürü Tükenmez’den Muşkara Haber’e ziyaret

Bunlardan birinin Acısu mevkiinde, diğerinin ise Nalban Tepe mevkiinde yer aldığını söyleyen Selvi, Acısu kuyusunda yaz aylarında kuraklık nedeniyle eksilmeler yaşandığını ve mezarlık bölgesinde kullanılan kuyunun da yaklaşık 30 yıldır düşük kapasiteyle çalıştığını ifade etti.

2020 yılında Acısu kuyusunda su seviyesinde yarı yarıya bir düşüş gözlemlediklerini, bu durumun kasabada beklenmedik su sıkıntılarına neden olduğunu da hatırlatan Başkan Selvi, 2019 yılında göreve gelir gelmez, yaşanabilecek sorunları öngörerek hızla çalışmalara başladıklarını vurgulayarak, kasaba genelinde toplam 10 sondaj kuyusu çalışması gerçekleştirdiklerini ve bunların yarısında başarılı olduklarını aktardı.

Şu an kasabada su sıkıntısının olmadığını, su fazlalığı yaşandığını dile getiren Selvi, her deponun iki kuyusu olduğunu ve birinde sorun yaşanması durumunda diğerinin devreye girebildiğini belirterek, “Şunu da özelikle halkımıza gururla söylemek istiyorum, biz bunları yaparken yaptığımız bu işlerde hiçbir zaman birileri gibi ne belediyemizi borca soktuk, ne de bu işleri yapmaktan korktuk. Şuan toplam 5 adet yeni kuyuyu kasabamıza kazandırıp aktif hale getirdik. Herkese saygı ve selamlarımla.” dedi.

370617955_962909758319922_7848012803224274233_n

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR