TGF Ankara'da destek ziyaretlerini sürdürüyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve heyeti, AK Parti Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ’a ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan'a basının sorunlarını iletti.

TGF Ankara'da destek ziyaretlerini sürdürüyor

Ankara'da Anadolu basınının sorunlarının çözümü noktasında ziyaretlerde bulunan Karaca, beraberinde TGF Yönetim kurulu üyesi İlker Ülker'le birlikte temaslarını sürdürdü.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayhan Gider ve AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Bülent Turan'ı makamında ziyaret eden TGF heyeti, başta mecliste görüşülecek olan basın yasasındaki aksaklıkların giderilmesi olmak üzere Anadolu basınının sorunlarını aktardı.

Dağ ve Turan Anadolu basınının sorunlarının çözümü noktasında desteklerini her zaman verdiklerini bundan böyle de vermeye devam edeceklerini belirtti.

Karaca "Anadolu basınının sorunları ve basın yasasındaki aksaklıkların giderilmesi için gerek iktidar partisi gerekse muhalefet partisi yetkilileri ile uzun süredir temaslarımızı sürdürüyoruz. Yararlı ziyaretler oldu. Basın yasa tasarısının mecliste görüşülmesinin durdurulması bunun bir örneğidir. Temenni ediyoruz ki basın meslek örgütlerinin önerilerine yer verilerek istenilen düzeyde bir yasa meclisimizden geçer. Çünkü bu yeni yasa tasarısı Anayasa ile güvence altına alınmış haklarımıza aykırıdır. Tabi ki biz gazeteciler de dezenformasyonu önemsiyoruz. Ama bunun önlemi yasa tasarısında yer alan hapis cezası ile alınamaz. Bu yasada gazeteciler, gazetecilerin görüşleri ve basın özgürlüğü yok. Aksi takdirde birçok yazılı basın kapısına kilit vurmakla karşı karşıya kalacaktır" dedi.

Başkan Karaca, basın meslek örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinin sorunların çözümü noktasında büyük yarar sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93