Nevşehir'de bir ilk, Hindi Döner Satışta

Nevşehir merkezde bir dönerci müşterilerinin taleplerini dikkate alarak hindi döner satışı yapmaya başladı.

Nevşehir'de bir ilk, Hindi Döner Satışta

Kırmızı ete göre daha hafif olduğu belirtilen hindi döner, tanıtım amaçlı 8 liradan satılıyor.

Doy Yat Döner evi işletmecisi Barış Sabırer, Nevşehir'de ilk kez hindi döner satışı yapmaya başladıklarını ifade etti.

Kendisine ait iş yerinde dönercilik yapan Barış Sabırer, hindi döner satışının, müşterilerinin memnuniyetini kazandığını ifade ederken "Maalesef günümüzde fast food tarzı yiyeceklerin sağlık açısından besleyici özelliği yok.

Türk mutfağında özgün yemekler kalmadı diyebiliriz. O nedenle insanlarımızın daha besleyici yemekler tercih etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İnsanlarımızın sağlıklı besinlere yönelmesi adına da alternatif yiyecekler sunmak gerekir. Biz de insan sağlığı için kırmızı et ve tavuk etinin yanında alternatif daha hafif olan hindi etini döner olarak satmaya karar verdik.

Satışa başladığımız günden beri müşterilerimizden olumlu dönüşler alıyoruz. Nevşehirli vatandaşlarımızın memnun kaldıklarını görüyoruz.

Tavuk dönere göre biraz pahalı, et dönere göre de biraz daha fazla ucuz olan hindi döner satışımız tanıtım amacıyla her gün 8 liradan satışta olacak" dedi.

Nevşehir merkez Lale Caddesi üzerinde hizmet veren Doy Yat döner farkıyla Nevşehir’de bir ilk olan Hindi dönerin yanında tavuk döner, tavuk köfte, ızgara köfte, et döner, soslu kavurma ve köfte ekmek seçenekleriyle hizmet veriliyor. Doy Yat Dönerde özel günlerde toplu yemek hizmeti de verilirken damağınıza uygun seçenekler de bulabiliyorsunuz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ - 1 yıl Önce

ER piliç de olduğu gibi islami usullerlemi kesiliyor yoksa tüylerini kolay yolmak için sıcak suya batırıp dışkının ete geçmesimi sağlanıyor. Lütfen helal gıda konusunda daha hassas olalım. GİMDES ten sertifika alabilmişmi?

Barış sabırer @doyyatdöner
Barış sabırer @doyyatdöner - 1 yıl Önce

Helal kesim sertifikamız mevcuttur ve ayrıca islami usullere usgun olmayan hiçbir ürünü iş yerimizde bulundurmamakdayız bu konu ile merak edenler şükpr duyanlar gelip bizden bu evraklerı talep edip kendileri kontrollerini sağlayabilirler ve ayrıca bu yeni kaliteyi ve lezzeti tatmaları için herkezi iş yerimize bekleriz hış ve güzel bi muhabbetle ağırlarız @doyyatdöner

Hasan cabuk
Hasan cabuk - 1 yıl Önce

Doy yat doner 5 senedir ugrak yerimdir hindi doneri merakimdan gittim cok guzel. ustat baris sabirer ozel marine ve baharatlariyla cok guzel ve farkli bir tat yakalamis etin tahtini hem parasal hemde lezzet olarak sallar elinize ve emeginize saglik

SIRADAKİ HABER

banner44