Nevşehir’de Cumhuriyet’in 100.yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Cumhuriyet’in ilanının 100.yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Nevşehir’de 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.

29 Ekim Pazar günü ise ilk kutlamalar Valilik Makamında Vali Ali Fidan’ın saat 10.30’da kutlamaları kabulü ile devam edecek.

Kutlama programı kapsamında Pazar günü saat 11.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi 2 Nolu Çim Saha’da tören geçişi, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi, zeybek oyunları gösterisi, JAKEM köpek gösterisi, okçuluk gösterisi, tekvando, 100. Yıl koreografisi ile birlikte İstiklal Marşı’nın okunması, JAKEM atlı birliklerinin gösterisi gibi etkinlikler yapılacak.

Günün son etkinliği olarak saat 20.00’da Valilik binası önünden başlayıp Borsa Kavşağı’nda son bulacak Fener Alayı düzenlenecek.

Alkollü sürücü zincirleme kazaya neden oldu: 2 yaralı (video) Alkollü sürücü zincirleme kazaya neden oldu: 2 yaralı (video)

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR