Bu sayede etkinlikte 10 bini aşkın bisiklet severi bir araya getirilerek bağımlılıkların zararlarına dikkat çekilecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunulacak.

Spor yaparak bağımlılıklarla mücadelenin önemini vurgulamak ve sporu daha geniş kitlelere yaymak için yıl boyunca bisiklet turları düzenleyen Yeşilay’ın bu yıl 11’incisini düzenleyeceği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu için geri sayım başladı.

Türkiye'nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olan ve Ziraat Katılım, Kahve Dünyası, Bisan ve Türkiye Sigorta’nın katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11’incisi, 5 Mayıs Pazar günü Saat 10.30’da yapılacak.

Başkan Arı işyeri açılışları ve düğün törenine katıldı Başkan Arı işyeri açılışları ve düğün törenine katıldı

Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri, gönüllüler ve bisiklet severlerin katılımıyla 81 ilde eş zamanlı yapılacak etkinlik, Nevşehir’de Kayaşehir’den başlayıp Ziraat Bankası kavşağı istikametinden Nissara Avm geçerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde sona erecek.

“Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla düzenlenen tur, diğer illerde de şehrin önemli merkezlerinden geçerek Türkiye genelindeki bisikletseverleri bir araya getirecek.

11. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turuna katılmak isteyenlerin Yeşilay’ın sitesinden başvuru yapması gerekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ