Hükümet Konağı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile devam etti.

Düzenlenen törene ise Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık ve çok sayıda muhtar katıldı.

WhatsApp Image 2023-10-19 at 10.19.06

“194 YILDIR HİZMET EDEN Bİ KURUMUZ”

Programda konuşan Altınışık, 1829 yılından beri 2. Murathan'ın kurduğu, muhtarlıklarla başlayan ve 194 yıldır hizmet eden bir kurum olduklarını hatırlattı.

AFAD'dan tehlike haritası! Nevşehir ne durumda? AFAD'dan tehlike haritası! Nevşehir ne durumda?

Meclisten bile önce kurulmuş bir kurum olduğunu söyleyen Altınışık, “194 yıldır hiçbir zaman dumura veyahutta bir kalkışmaya sebep olmadan bu görevi yapıp gelmekteyiz.  Siyasi bir sürü inkılaplar olmuştur, kalkışmalar olmuştur ama muhtar başta devletin insanı olduğu için, devlet olduğu için, devletin ilk basamağı olduğu için böyle bir dumura uğrama olmamıştır. Ama 15 Temmuz'da biliyorsunuz şehit olan muhtar arkadaşlarımız var. Onlara da buradan Allah'tan rahmet diliyorum. Muhtarlar gününüzü canı gönül kutluyor, hepinize saygı ve selamlar sunuyorum.” diye konuştu.

“FİLİSTİN MESELESİ HEPİMİZİN MORALİNİ BOZDU”

Filistin’de yaşanan duruma da değinen Altınışık, “İsrail'in yaptığı alçakça, şerefsizce, hunharca güya medeni Avrupa dediğimiz İsrail veya Avrupa Birliği buna kulak tıkadılar. Demek ki şunu çok iyi bilelim ki Türk'ün Türk'ten başka, Müslüman'ın, Müslüman'dan başka dostu olmadığı atalarımızın dediği gibi de anlaşılmıştır.” İfadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-10-19 at 10.19.06 (3)

WhatsApp Image 2023-10-19 at 10.19.06 (1)

Kaynak: MEHMET GÜNAY