İlköğretim Haftası Kutlama programı Mustafa Çalışkan İlkokulunda yapıldı.

Okulda düzenlenen törene Vali Vekili Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, STK temsilcileri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Kutlama haftası programı saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

WhatsApp Image 2023-09-13 at 11.37.58 (1)

 “ÇOCUKLARIMIZ BİZİM NE KIYMETLİ VARLIKLARIMIZ”

Vekili Ahmet Erdoğdu 2023-2024 eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Çocukların en kıymetli varlıklar olduklarını belirten Erdoğdu, “Onların yetişmesi en iyi şekilde hazırlanması geleceğe güvenle bakabilmeleri için eğitim hayatları çok önemli. Tabi eğitim ailede başlıyor. Aileden sonra okulda uzun yıllarını çocuklarımız eğitim sistemi içerisinde geçiriyor. Onların yaratılıştan kendine verilen potansiyellerini yeteneklerini bu eğitim öğretim çağında keşfetmelerini sağlayıp o potansiyellerini geliştirmelerini sağlayıp en iyi şekilde başarılarını sağlayacak şekilde eğitim öğretim hayatını geçirmeleri milletimiz ve devletimiz için çok önemli. Yarının dünyasında geleceğe güvenle bakarak ayaklarımızın üzerinde dimdik durmak istiyorsak güçlü bir millet ve devlet millet olarak yer almak istiyorsak bunun yegâne yolu çocuklarımızı gençlerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamak eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlamak.” dedi.

“DEVLETİMİZ EĞİTİM YATIRIMLARINI HER YIL SÜRDÜRMEKTEDİR”

Erdoğdu, devletin, çocukların eğitimlerini en iyi şekilde alabilmesi için ulusal bütçeden en büyük payı eğitime ayırdığını da aktardı.

Erdoğdu konuşmasına şöyle devam etti, “Çok şükür çok genç nüfusa sahip ve nüfusu artan bir ülkeyiz ve bunu da sürdürmek için eğitim yatırımlarını sürekli olarak devam ettirmek gerekiyor bunu da devletimiz büyük bir fedakârlıkla en iyi şekilde yerine getiriyor. Devletimizin yanı sıra hayırseverlerimizde, gücü olan vatandaşlarımızda eğitim öğretim hizmetlerine çok ciddi katkılar yapıyor.”

WhatsApp Image 2023-09-13 at 11.37.58

Milli Eğitim Müdürü Yazıcı da hizmetkâr olmaktan gurur duydukları çocuklara tekrar kavuşmanın sevinci içerisinde olduklarını söyledi.

11 Eylül itibariyle 58 bin 305 öğrencinin 333 okulda eğitim öğretime başladığını belirten Yazıcı, “Eğitim ailesi olarak 493 yönetici, 4 bin 50 öğretmen arkadaşımızla birlikte çocuklara kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

“9 YENİ OKULDAN 4 TANESİNİN İNŞAATINA BAŞLANDI”

Okul yatırımları hakkında da bilgi veren Yazıcı, “İlimizde 9 tane devlet yatırımı planlanmış, 4 tanesinin inşaatına başlanmış, diğerlerinin ihale süreci devam etmektedir. Devam eden 4 okulumuzun sözleşme bedeli KDV hariç 80 milyon 310 bin liradır. Aynı zamanda bu yıl 66 okulumuzda büyük, 74 okulumuzda küçük onarım yapılarak 24 milyon 500 bin liralık harcama yapılmıştır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bakanlığımızca gönderilen 533 bin ücretsiz ders kitabı öğrencilerimizin masasında hazır hale getirilmiştir.” diye konuştu.

Yazıcı, amaçlarının öğrencilere daha güzel miras bırakmak olduğunu ifade ederek, “Çünkü ülkemizin bugünleri bizlere, yarınları ise onlara emanet.” ifadelerini kullandı.

Program konuşmalarının ardından ilkokul öğrencilerinin şiir okuması, halk oyunları ekibini gösterimi, 4.sınıf öğrencisinin 1.sınıf öğrencisine çiçek vermesi ile devam etti.

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

WhatsApp Image 2023-09-13 at 11.37.58 (2)

WhatsApp Image 2023-09-13 at 11.37.58 (3)

Daha sonra protokol üyeleri ilk ders zilini çaldı.

İlk ders zilinin çalmasının ardından protokol üyeleri sınıfları tek tek gezip öğrencilere hediye vererek derslerinde başarılar diledi.

WhatsApp Image 2023-09-13 at 11.37.58 (4)

Kaynak: MEHMET GÜNAY