Küçük aile işletme destek başvuruları başladı Küçük aile işletme destek başvuruları başladı

Nevşehir’de 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında şube müdürleri ve il geneli okul-kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, okul ve kurumların ihtiyaçlarının tespiti, destekleme ve yetiştirme kursları ve hazır bulunuşluk sınavları, hayat boyu öğrenme kurslarının okul ve pansiyonlarda uygulanması, okullaşma oranları, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, velilerin ihtiyaç duyduğu eğitim konularının belirlenmesi, öğrencilerin öğrenme stillerinin belirlenmesi, yürütülen projeler ve hazırlanan yeni projelerin sunumu, dezavantajlı öğrencilere yönelik yapılacak çalışmalar, eğitimde Türkiye yüzyılı ve Cumhuriyet’in 100.yılı kutlamaları, akademik başarının arttırılması ile ilgili çalışmalar, ölçme-değerlendirme sistemi, sosyal-sportif-kültürel faaliyetler ve yarışmalar, mesleki eğitimin geliştirilmesi ve planlaması ile ilgili çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağının (EBA) kullanımının yaygınlaştırılması, okullarda iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları, taşımalı eğitim uygulaması, TYP işçileri ile ilgili işlemler, açık öğretime geçiş işlemleri, seçmeli dersler hakkında bilgilendirme, okul ve kurum sitelerinin güncel tutulması, İYEP iş ve işlemleri, özel eğitim çalışmaları ile ilgili gündem maddeleri projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

İlgili birim amirlerinin bilgilendirme ve paylaşımda bulunduğu toplantıda okul müdürlerinin görüş, öneri ve talepleri alınarak değerlendirildi ve kararlar alındı.

İL MÜDÜRÜ YAZICI, EĞİTİMCİLERİ KAYNAK KİTAP KONUSUNDA UYARDI

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, okulların risk analizlerinin çıkarılması ve her okulun buna göre veli eğitimi planlaması yapması, 8 ve 12. sınıflar başta olmak üzere öğrencilerimize yönelik rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin gerekliliği ve önemini belirterek, bireysel ve grup çalışmaları ile öğrencilerin sorunları ile ilgili önleyici tedbirlerin alınmasının önemini vurguladı.

Derslerin işlenmesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile 8 ve 12. sınıflar için dağıtılan kaynak kitapların kullanılması talimatını veren İl Müdürü Yazıcı, veli ve öğrencileri zorlayarak kaynak kitap aldırılmasının ve bu yönde talimat verilmesinin kesinlikle uygun olmadığını belirterek bu konuda talimatlara uygun şekilde davranılması ve konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

Kaynak ve materyal kullanımı ile ilgili olarak Eğitimde Bilişim Ağının (EBA) öğrenci ve öğretmenler için çok kapsamlı ve zengin bir içeriğe sahip olduğu ve etkin bir şekilde kullanımının önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, burada yayınlanan konu testleri ve materyallerin öğrencilerin akademik süreçlerine katkı sağlayacağını belirtti.

Yazıcı, bugüne kadar yapılan çalışmalar ile bundan sonra yapılacak çalışmalar için toplantıya katılan yöneticilere ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ