Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti, Avrupa'da okulların internet ortamında proje ortaklıkları kurması, öğretmen eğitiminin yaygınlaştırılması, öğretmenler arası yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin paylaşılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılmasını hedefliyor.

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı” kapsamında Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Nevşehir’de “Literate Forever” isimli eTwinning projesinden kalite etiketi almaya hak kazandı.

Okul Müdürü Zeynel Kolutek yaptığı açıklamada, ‘‘eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında 2022-2023 eğitim-öğretim yılında ilk defa eTwinning kalite ödülü alan okulumuz proje tabanlı eğitimi hayata geçirerek başarılı bir yıl geçirmiştir. Okulumuza hayırlı uğurlu olmasını diler, bu süreçte destek, katkı ve emeklerinden dolayı İngilizce öğretmenleri Fitnat Tavacı’ya ve Şule Yanar’a ve okulumuz öğrencilerine çok teşekkür ederiz.’’ diye konuştu.

Okulda yaptıkları eTwinning proje çalışmalarıyla Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’ne eTwinning Kalite Ödülü kazandıran İngilizce Öğretmeleri Tavacı ve Yanar’a plaket takdim edildi. HABER MERKEZİ

10-2112-18

Editör: Ravza Nur Baydemir