Derinkuyu HEM’den yapılan duyuruda, ders seçim işlemlerinin başladığı ve detaylı bilgi için öğrencilere en yakın halk eğitim merkezine gitmeleri gerektiği de bildirilmişti.

Ders seçme işlemlerinin son tarihi ise bugün olup saat 23.59'da sona erecek.

Derinkuyu HEM'den yapılan açıklamada ise ,"2023/1 dönem sınavı 23 - 24 Aralık tarihinde yüz yüze yapılacağından;

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem sınavları için ders seçme işlemleri başlamıştır. Öğrenciler sınava katılacağı derslerin ders seçme işlemlerini 22 Ekim Pazar günü Saat 23.59'a kadar yapabilecektir. Belirtilen tarihe kadar ders seçme işlemlerini yapmayan öğrencilere sistem tarafından ders ataması yapılacaktır.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Polat Başmüfettişliğe atandı Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Polat Başmüfettişliğe atandı

Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki "Bilgi Düzenleme" menüsü altında bulunan "Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi" nde kayıtlı olan il/ilçedeki okullarda 23 - 24 Aralık tarihlerinde sınava gireceğinizden, sınav irtibat merkezinizin güncel olmasına dikkat ediniz.

Sınava katılabilmek için Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde biyometrik fotoğrafınızın olup olmadığını kontrol ederek, sistemde biyometrik fotoğrafı olmayan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezine başvurarak biyometrik fotoğraflarını sisteme yükletmeleri gerekmektedir. Sınava fotoğraflı sınav giriş belgeleriyle girilecektir. Fotoğraflı sınav giriş belgeleri olmayan öğrenciler 23 - 24 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak sınavlara katılamayacaktır.” denildi.

Kaynak: MEHMET GÜNAY