Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından hazırlanan "Shape Your Future with AHİKA" projesi, AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nın sözleşme makamı olduğu "Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı Operasyonu (NEET PRO)" kapsamında hazırlanarak hibe almaya hak kazandı.

Mevlid Kandili Özel Programı düzenlenecek Mevlid Kandili Özel Programı düzenlenecek

Proje uygulama tarihleri 1 Ağustos 2023 ile 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında belirlendi.

Proje ile eğitimde ve istihdamda yer almayan ve 18-29 yaş aralığında bulunan 30’u kadın toplamda 40 genç, ücretsiz olarak balon pilotluğu (teorik + pratik), balon bakım teknisyenliği (teorik + pratik), İngilizce, yerel turizm eğitimleri alacak. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar, eğitim sonunda balon pilotluğu ve balon bakım teknisyenliği alanlarında iş bulma fırsatı yakalayacak.

Başvuru yapacak adayların sahip olması gereken zorunlu şartlar şu şekilde belirtildi: “T.C. vatandaşı olmak, 18-29 yaş aralığında olmak, herhangi bir yerde eğitim/öğretim görmüyor olmak, herhangi bir yerde çalışmıyor olmak, İŞKUR'a kayıtlı olmak, Nevşehir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, balon pilotluğu eğitimi için gerekli sağlık şartlarına sahip olmak.”

Adaylar 15 Eylül Cuma günü saat 17.00’e kadar başvurularını https://forms.gle/yimAtKvvGHxbcUDY6  linkinden yapabilecek.

Ayrıca, 7 Eylül Perşembe günü saat 09.30’da Ahiler Kalkınma Ajansı Konferans Salonunda Proje Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecek. Toplantıya başvuru yapan tüm adaylar ve proje hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler katılabilecek. 

Kaynak: HABER MERKEZİ