81 ilde eş zamanlı olarak yapılan protesto Nevşehir’de AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı’nın açıklaması ile yapıldı.

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan partililer Tarık Kesekci Parkı önüne kadar tekbir getirerek yürüdü.

Park önünde yapılan protestoya ise AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, İl Başkanı Ali Kemikkıran, Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Parkın önünde toplanan partililer  İsrail’i protesto etti.

Narkotik ekipleri vatandaşları bilgilendiriyor Narkotik ekipleri vatandaşları bilgilendiriyor

WhatsApp Image 2023-11-04 at 13.55.59 (3)

 “İSRAİL TARİHE ADINI KARA LEKEYLE YAZDIRDI”

Toplanan partililer adına açıklama yapan Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı, 1948 yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin'de katil İsrail 7 Ekim'den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluştuğunu söyledi.

Her bir karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu orantısız gücün savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altında alındığı Filistin'de İsrail tarihe bir kez daha adını kara lekeyle yazıldığını aktaran Köybaşı, “Gazze'deki yaşlı, çocuk, kadın, her bir sivilin su ve gıda temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail'in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus bus olmuş hatta kimileri İsrail'e destek için sıraya gelmiştir. Saldırıların il anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan sükunete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağırılan, bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisini hatırlatan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrıları daha fazla masum kan dökerek yanıt vermiştir.” dedi.

“NETANYAHU HÜKÜMETİ SOYKIRIM SUÇU İŞLEMEKTEDİR”

41 kilometre uzunluğu, 10 kilometre genişliğinde bir alanda, 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze'nin bugün dahi hastaneleri bombalanmaya devam ettiğini belirten Köybaşı, “Netanyahu hükümeti Soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor. Uluslararası hukuk tanınmıyor. Ve tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum İsrail'in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır. “ ifadelerine yer verdi.

“BUGÜN İSRAİL'E DUR DE DİYEREK HAYKIRIYORUZ”

Köybaşı şöyle devam etti, “AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara saystop toplamak adına geçtiğimiz cuma günü Starbucks markasının İsrail'e verdiği desteği göz önünde bulundurarak AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30 bini aşkın gençle birlikte tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak saystop demiş ve işgalci İsrail'in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar saystop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik. AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak bugün Gazze'de soykırıma dur de. Bugün Gazze'deki vahşete dur de. Bugün Gazze zulme dur de. Bugün Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına dur de. Bugün İsrail'e dur de diyerek haykırıyoruz ve saystop demeye devam ediyoruz. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze'de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır altını çizerek tekrar ifade ediyoruz. Bugün Anadolu'nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze'de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte. Bu zulme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. Türkiye'nin ötesinde bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK Gençlik olarak daha adil bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek saystop diye haykırıyoruz.”

WhatsApp Image 2023-11-04 at 13.55.59 (1)

Kaynak: MEHMET GÜNAY