TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği (AB) Ufuk Avrupa Programı kapsamında ‘Bilgi Çoğaltımı’ için NEVÜ’lü bir akademisyenin görevlendirilmesi NEVÜ tarihinde ilk kez gerçekleşiyor.

İlgili TÜBİTAK Programı kapsamında NEVÜ’lü ‘ilk bilgi çoğaltıcısı’ olarak görevlendirilen Aydın’ı tebrik eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, proje kapsamında kurum temsilcisi, TÜBİTAK Çerçeve Programlar Ulusal Koordinasyon Ofisi uzmanları tarafından verilen ya da organize edilen proje yazma-sunma, değerlendirme, ortak bulma ve ağ oluşturma, fikrî mülkiyet hakları ile yasal ve finansal kurallara ilişkin çeşitli eğitimlere katılarak Ufuk Avrupa Programı hakkında en güncel verilerle desteklenmiş bir donanıma kavuşturulduğunu belirtti.

Rektör Aktekin 2024-ALES/1’e girecek adaylara başarılar diledi Rektör Aktekin 2024-ALES/1’e girecek adaylara başarılar diledi

Rektör Aktekin, “Bilgi Çoğaltıcıları, TÜBİTAK tarafından aktarılan bilginin, kurumun iletişim ağına aktarılmasını ve kurumun paydaşlarına yayılmasını sağlamak ve paydaşların olası geri dönüşleri hakkında TÜBİTAK’ı bilgilendirmek, Ufuk Avrupa Programı ve Avrupa’daki diğer ilgili Ar-Ge programları çerçevesinde açılan proje çağrıları ve yayımlanan ortak arama duyuruları hakkında paydaşlarının bilgilendirilmesini sağlamak ve ilgili kurumun paydaşları ile irtibata geçerek araştırma ve yenilik fırsatlarından yararlanma konusunda teşvik etmek gibi birçok görevle yetkilendirilmiştir. Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Ekrem Aydın’a bu önemli görevinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ