NEVÜ’nün dahil olduğu “Strengthen Namibia’s Atvet Providers in Support Of The National Agricultural Sector by Introducing Two Additional Agricultural Qualifications” başlıklı Avrupa Birliği (AB) Projesi kapsamında farklı kurumlarla görüşmelerde bulunmak üzere Güney Afrika’ya giden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Türkiye Cumhuriyeti  Milli Eğitim Bakanlığı Pretoria Eğitim Müşaviri Nedim Kaya ve Güney Afrika Johannesburg Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Abdülaziz Yiğit’e ziyarette bulunarak NEVÜ’nün yürüttüğü uluslararası çalışmalar hakkında bilgi verdi.

NEVÜ’de şenlikler devam ediyor NEVÜ’de şenlikler devam ediyor

Rektör Prof. Dr. Aktekin’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Müşavir Nedim Kaya ve Koordinatör Yiğit, gerek NEVÜ’nün gerekse diğer Türk üniversitelerinin Afrika’da gerçekleştirdikleri etkin ve verimli çalışmalarından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, mevcut çalışmaların daha ileri noktalara taşınması için her tür katkıya hazır olduklarını vurguladılar.

“Uluslararasılaşma ile Turizmin” ortak yönlerine işaret eden Rektör Aktekin,  NEVÜ’nün ihtisaslaşma alanı olan “Doğal ve Kültürel Miras Turizmi” ve  uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda çok önemli proje ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan 54 ülkeden 700’e yakın uluslararası öğrencinin NEVÜ’de eğitim gördüğünü de belirten Aktekin ayrıca dünyanın farklı coğrafyalarından çok sayıda üniversite ile yaptıkları anlaşmalar neticesinde öğrenci ve akademisyen değişimi hareketliliğinin yanı sıra birçok uluslararası ortak proje ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. HABER MERKEZİ

Kaynak: HABER MERKEZİ